Download | Programy

preneseni instalačky windows na CD

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

LukyTukySpeky

preneseni instalačky windows na CD

Příspěvek od LukyTukySpeky »

Ahoj,
mám tu takovej problém, získal jsem za docela přijatelný peníz notebook z druhé ruky, disk byl naformátován a nahrány windows XP (legál), ale nemám přístup k instalačnímu CD, no a já si pamatuju jak jsem někde četl, že existuje program, který mi vytvoří instalačku windowsů co mám na HD plus to tam vytvoří zálohu ovladačů. Jestli něco takového znáte pls napište ;)
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: preneseni instalačky windows na CD

Příspěvek od zener »

O nicem takovem jsem neslysel. Neni ale problem udelat si obraz disku - tj. kopii 1:1, vypalit si ji a pokud budes chtet preinstalova system, pouze nahrajes na disk tuto kopii (image) disku.

Kazdopadne, pokud tvrdis, ze je tam originalni windows, musis mit na spodni strane notebooku licencni stitek se seriovym cislem. Pak staci sehnat libovolnou instalaci XP a i kdyz bude instalace na mediu vypalena, bude se jednat o original - prave diky licencnimu stitku na notebooku. V opacnem pripade je to nelegalni instalace windows. Jeste jeden tip - program KeyFinder zobrazi seriove cislo v nainstalovanem systemu.
http://magicaljellybean.com/keyfinder/
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
LukyTukySpeky

Re: preneseni instalačky windows na CD

Příspěvek od LukyTukySpeky »

Super, děkuju za radu, štítek s číslem na NTBku mám, ale rozhodl jsem se udělat kopii disku 1:1, jaký ze zvýrazněných programů mám použít?
nějaká stránka s radama píše: 3. Vytvoření kopie (image) disku.
Nejsnadnější a nejspolehlivější způsob zálohy nejen systému, ale i dat nebo celého disku.
Pro tento účel existují speciální programy pro vytvoření tzv. image (obrazu disku) v podobě souboru o volitelné komprimaci a tím i ovlivnění jeho výsledné velikosti. Z nejznámějších a placených produktů jsou to Acronis True Image, Drive Image 2002, Norton Ghost nebo Paragon Partition Manager a z kategorie freeware Partition Saving, DriveImage XML. Některé tyto aplikace umožňují i tvorbu image v podobě bootovacího média (CD nebo DVD).
Doporučuji používat tyto programy pokud možno v jejich bootovacích DOS verzích, můžete se tak vyhnout různým problémům. Výjimkou je Live CD s BartPE, kde lze s programem pro vytvoření image pracovat přímo ve win32.
Obrovskou výhodou těchto aplikací je, že v případě havárie systému jej jednoduše obnovíte do původního stavu v jakém byl při vytváření zálohy, aniž byste museli věnovat více času než je nutné hledáním a odstraňováním případné chyby.
A bude to normálně BOOTOVACÍ? = dejme tomu, že notebook dostanu do nějakýho katasrofálního stavu a tak naformátu disk hodim tam CD co si vytvorim za pomoci jednoho z těhlech programů, nabootuju to a ono mi to vrátí notebook do stavu kdy jsem to zálohoval?
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: preneseni instalačky windows na CD

Příspěvek od zener »

Vetsina programu obsahuje moznost vytvoreni bootovaciho CD. Staci tedy z tohoto media nastartovat a spusti se dany program bez nutnosti mit v pocitaci operacni system. Osobne mam zkusenosti s Acronis True Image.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
LukyTukySpeky

Re: preneseni instalačky windows na CD

Příspěvek od LukyTukySpeky »

Ok, děkuju za rady.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: preneseni instalačky windows na CD

Příspěvek od NSBM »

na vytvoreni obrazu disku doporucuji northon ghost.. jednoduchy, rychly a super program :-)

ale s firmou Acronis jsem velmi spokojen taky (sice s jinymi produkty ale verim ze uroven je vsude stejna)...
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Odpovědět