Download | Programy

Zavirovaný počítač

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC, firewall, spyware, kontrola logu, hesla, webové prohlížeče

Moderátoři: mozek007, Ryan, Moderátoři

Slonus

Zavirovaný počítač

Příspěvek od Slonus »

Potřeboval bych poradit při odvirování počítače. Antivirový program Avast nefunguje. Na hlavním panelu se objevuje, že je v počítači infekce a naskakuje okno s názvem Home Antivir 2010, ve kterém proběhne sken počítače a objeví se hláška, že je v pc spousta virů a pro odstranění je nutno zakoupit tento program. Protože harddisk je rozdělen na dvě části, nainstaloval jsem do druhé části Windows a do něho Avast a Spybot Search a Destroy a Spyvare Terminator a těmito programy jsem prohlédl C: (tu část disku, na které je zavirovaný windows). Odstranil jsem vše, co tyto programy našly. Po spuštění původního windowsu se mi podařilo nainstalovat Avast a při kontrole ale obvykle avast hlásí vir v paměti, po restartu počítače se ale vir načte do paměti rychleji, než antivir. Zkoušel jsem použít Combofix, SmitfraudFix, HijackFix (některé z nich v zavirovaném Windows nefungovaly) a Malwarebytes Anti-Malware. I v nakaženém Windows. Zkoušel jsem vypnout nástroj Obnovení systému, v msconfig nastavit diagnostické spuštění (bez všech programů po spuštění), ale po restartu je vždy nastaveno v po spuštění několik programů. Zkoušel jsem to i v nouzovém režimu i s odpojeným síťovým kabelem. Ručně jsem vymazal některé nalezené soubory i složku Home Antivirus 2010. Soubory se po restartu vždy obnoví. Avast našel viry v C:\windows\system32\cru629.dat, vC:\windows\cru629.dat (Trojan-gen Other), v C:\ProgramFiles\HomeAntivirus2010 - v několika souborech (Win32: Fraudo), v C:\SystemVolumeInformation\ asi 15 souborů, v C:\Windows\system32\wisdstr.exe a tamtéž _scui.cpl. Malwarebytes našel v C:\Windows\braviax.exe stejný v C:\Windows\system32 a v C:Windows\Temp\wpv921248171039.exe. Vše se smazalo a přesto po restartu a najetí zavirovaného Windowsu je to opět zavirované. Ve starém Windows mám nainstalované programy, ke kterým už nemám instalační CD, tak bych ho chtěl zachránit. Můžete mi pomoct?
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavirovaný počítač

Příspěvek od ladarozan »

Zapojte disk jako druhý do jiného počítače a tam proveďte hloubkovou kontrolu antivirem NOD.
Jeho demo stahnete na stránkách http://www.eset.cz/cz
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Odpovědět