Download | Programy

potřebuju odstranit nežádoucí aktualizaci xpčék

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

zdendah
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 25, 2006 18:44

potřebuju odstranit nežádoucí aktualizaci xpčék

Příspěvek od zdendah »

Stáhlo se mi to samo. Je to aktualizace, která upozorňuje na to že moje windows xp jsou nelegální. otravuje mě to
Potřebuju to odstranit. V přidat a odebrat programy to nejde.
Název... Windows Genuine Advantage Notifications KB905474
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuju odstranit nežádoucí aktualizaci xpčék

Příspěvek od maestro »

zdendah píše:Stáhlo se mi to samo. Je to aktualizace, která upozorňuje na to že moje windows xp jsou nelegální. otravuje mě to
Potřebuju to odstanit. V přidat a odebrat programy to nejde.
Název... Windows Genuine Advantage Notifications KB905474
Jednoduchá rada jak to odstranit, koupis si takzvany OEM legalizacni balicek
viz: http://www.microsoft.com/cze/presspass/ ... news1.mspx
nebo vice info zde: http://www.microsoft.com/cze/windows/le ... fault.mspx

ale operační systém od Microsoftu není samozřejmě jediné řešení...

http://proc.linux.cz/
zdendah
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 25, 2006 18:44

nějaká jiná možnost

Příspěvek od zdendah »

Hele a neexistuje nějakej program kterej mi to odstrani?
Jestě by mohlo jít obnovení systému ale to nevim
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Všechny aktualizace jdou odebrat pres pridat nebo odebrat programy (zobrazit aktualizace). Ale pokud ti to píše že máš nelegální win, tak jsi se stal pravděpodobně obětí podvodu a obrátil bych se na tech. podporu MS a oni ti poradí ;)
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nějaká jiná možnost

Příspěvek od maestro »

zdendah píše:Hele a neexistuje nějakej program kterej mi to odstrani?
Jestě by mohlo jít obnovení systému ale to nevim
existuji utility, ktere tuto "aktualizaci" dokazi odstranit, ale to se tady resit nebude, neni to "legalni" postup.
uncovsky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 03, 2006 18:07

Příspěvek od uncovsky »

Prosím kde můžu poslat radu na můj problém nějak to nemohu najít,děkuji.
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Následující moje odpověď by měla být legální, protože obecně povolí odinstalovat libovolnou komponentu z počítače, na kterýžto krok má každý uživatel právo. Nenahrazuje různé "total uninstallery," pouze povolí zakázané tlačítko ve stávajícím softwaru.

Otevři si tuto větev registru:

Kód: Vybrat vše

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\
Na začátku je hodně čísel ve složených závorkách, pod nimi jsou viditelné názvy aplikací. Klávesou F3 najdi název aplikace, která ti nejde odstranit.
V pravé části okna editoru registru je seznam hodnot. Zaměř se na DWORD hodnoty, jejichž název začíná No. Ty totiž něco zakazují. Pokud chceš povolit všechny operace, smaž všechny hodnoty začínající No. Ale pro nás bude rozhodující odstranit hodnotu NoRemove, která zakazuje odstranění. Lze buď změnit její obsah z 1 na 0, nebo celou hodnotu smazat. Efekt je stejný.

Spusť ovl. panel Přidat nebo odebrat programy a klikni u dané aplikace na Odebrat.

Zakázání odebrání v ovl. panelu vzniklo původně kvůli problému, kdy u neadministrátorských účtů nechá odinstalátor v systému nepořádek, když zdědí práva od ovládacího panelu. Takové aplikace se pak oficiálně odstraňují zástupcem Uninstall někde v nabídce Start.
Zdenek
GErm

Příspěvek od GErm »

v pohode to vyresi obnoveni systemu... :D
Návštěvník

Re: potřebuju odstranit nežádoucí aktualizaci xpčék

Příspěvek od Návštěvník »

Jak toto odstranit slozka windows/system32
tam smazat slozku KB905474

dale nabydka starts/spustit -> regedit
vyhledat a smazat vsechny zminky o Genuine

me to pomohlo :)
mudrc

Re: potřebuju odstranit nežádoucí aktualizaci xpčék

Příspěvek od mudrc »

K vyhledávání v registru:
V programu regedit je velmi praktické používat vyexportování složky s registry. Když je hodnot hodně a chcete provést hromadnou editaci, doporučuji vyexportovat vše co potřebujete. Vyexportoval jsem si takhle asi 5MB dat a následně provedl hromadnou úpravu instalační cesty u aplikace která měla snad sto položek. Je možné použít např. editor PSPAD, s tím, že pokud nahrazujete zpětné lomítko v cestě "\\" musíte jako náhradu uvést o jedno lomítko více "\\\", protože lichý počet zpětných lomítek působí jako vypouštěcí znak. Když takto zeditujete vyexportovaný soubor, tak ho zase naimportujete zpět. Pozor: pokud změníte klíč, místo hodnoty klíče, musíte starý klíč vymazat.

Jinak jak říká "návštěvník" - pokud se chcete vyhnout instalaci programu "Windows Genuine Advantage Notifications" a vynucování instalace po každém startu, stačí zmazat nebo přejmenovat
C:\WINDOWS\system32\KB905474\wgasetup.exe
to je ten otravný program. Každý uživatel má mít právo svobodné volby se rozhodnout co si na svůj systém nainstaluje, ale tato vynucovací metoda se mi nelíbí, proto to sem píšu.
FOX-84-CZ

Re: potřebuju odstranit nežádoucí aktualizaci xpčék

Příspěvek od FOX-84-CZ »

Nastav si automaticke aktualizace na upozornovat ale neinstalovat a Windows Genuine Advantage Notifications pak odskrtni a zaskrtni uz neupozornovat na odskrtnutou aktualizaci. Tedka se toho muzes zbavit leda WINDOWS XP LEGALIZACE ( stahnout lze na uloz.to ) nebo jinou k tomu vhodnou aplikaci ale stejne pak budes muset jit do reinstalu - casem to zacne delat bordel ... Ja vzdycky skoncil u SERVIS PACK 3 - leda bys dal neaktualizoval - nevim ale nejlepsi je proste to ignorovat. :stop:
Odpovědět