Download | Programy

Instalace zvukovky

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Instalace zvukovky

Příspěvek od Sedlo »

Jelikož se zde množí duplicitní témata, s nehrajícíma zvukovkama tak udělám takovej návod. Nejdřív si přečtěte toto téma a až pokud nebudou chodit mí rady tak si založte vlastní téma.

V případě integrovaný zvukovky se hledají ovladače podle názvu základní desky né podle názvu chipsetu!!!
  • 1. Rozhodnutí jestli máte integrovanou nebo dedikovanou (ta která se strká do nějakýho slotu) zvukovku
    2. Zjistěte zda je zvukovka opravdu zaplá v BIOSu (v případě integrovaný) a nebo správně zastrčená v slotu a vyplá ta integrovaná (v případě dedikovaný)
    3. Nainstalujte si Everest, postačí home edition ke stažení zde
    4. Integrovaná zvukovka - v záložce Základní deska, si zvolíte znova záložku Základní deska a tam na 3. řádku najdete Název základní desky. Pokud nebude v názvu desky napsán výrobce tak jako poslední položka v seznamu je Výrobce základní desky, kde máte přesný název výrobce.
    5. Dedikovaná zvukovka - v záložce Multimédia zvolíme položku PCI/PnP Audio kde budeme mít vše potřebné k nalezení ovladačů.
    6. Na stránkách výrobce si najdeme podle typu základní desky nebo dedikované zvukovky její ovladače na příslušný operační systém.
    7. Nainstalujeme ovladače a restartujeme počítač, pokud ani potom zvuk nepojede a jste si jistý, že máte pořádně zastrčený repráky/sluchátka a nemáte ztlumenou hlasitost v nastavení hlasitosti tak si teprve založte vlastní téma kde Vám poradíme.
Někteří základní výrobci základních desek nebo zvukových karet, s odkazy přímo do sekce stahování ovladačů
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Návštěvník

Re: Instalace zvukovky

Příspěvek od Návštěvník »

achjo :( nenašel sem to vůbec to tam si neni :-o
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace zvukovky

Příspěvek od Sedlo »

Co kde neni? Stáhni si jinou verzi everestu
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Lombis

Re: Instalace zvukovky

Příspěvek od Lombis »

tak jo...najel jsem si na stránky asusteku zadal jsem základní desku..a tam jsem taky skončil. při výběru serie jsem už nevěděl co mam vybrat protože at sem se díval do everestu sebevic nemohl jsem tam najit jediny z těch názvů...a ikdyž jsem tam nějak zadal nějakou tu serii a model, tak stejně nevim ktery z těch ovladaču mam stahnout.
Lombis

Re: Instalace zvukovky

Příspěvek od Lombis »

nemůžete mi prosím někdo přesně poradit kde to stáhnu?
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace zvukovky

Příspěvek od Sedlo »

A co kde stáhnout? Everest nebo ovladače? Dej sem to co už jsi zjistil.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Odpovědět