Download | Programy

XP vs 2000

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

XP vs 2000

Příspěvek od Runn3r.cze »

posledni dobou mi hodne lidi rika, ze jednou pod Win 2000, protoze sou mi pry o moc lepsi nez XP. Jenze ja zazil pozue Win 98 a pak sem presel rovnou na XP. Takze bych se chtel zeptat, jaky je vlastne rozdil mezi 2000 a XP? Proc je 2000 u mnoha lidi tolik oblibeny a co by mi v nem mohlo napoak chybet, kdyz uz sem zvykly na XP?
Obrázek
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: XP vs 2000

Příspěvek od zener »

Runn3r.cze píše:posledni dobou mi hodne lidi rika, ze jednou pod Win 2000, protoze sou mi pry o moc lepsi nez XP. Jenze ja zazil pozue Win 98 a pak sem presel rovnou na XP. Takze bych se chtel zeptat, jaky je vlastne rozdil mezi 2000 a XP? Proc je 2000 u mnoha lidi tolik oblibeny a co by mi v nem mohlo napoak chybet, kdyz uz sem zvykly na XP?
Windows se uz v ranych fazich rozdelil na dve kategorie... a to domaci a fiemni klientelu. Takze W95, W98, WME byli pro domaci, naopak WNT a W2000 pro firmy. Pak nastal krok, kdy se Microsoft rozhodl spojit to nej z obou systemu do jednoho - WXP... Lisi se to jen tim "pridavkem", ale myslenka je stejne... Home - domacnosti, Profi - firmy. WXP vychazeji z W2000, prakticky tim nic neziskas. Jedine, ze mas slabsi stroj, W2000 neni tak narocny, na druhou stranu tam nejede hodne veci (hlavne her)...
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: XP vs 2000

Příspěvek od maestro »

Runn3r.cze píše:posledni dobou mi hodne lidi rika, ze jednou pod Win 2000, protoze sou mi pry o moc lepsi nez XP. Jenze ja zazil pozue Win 98 a pak sem presel rovnou na XP. Takze bych se chtel zeptat, jaky je vlastne rozdil mezi 2000 a XP? Proc je 2000 u mnoha lidi tolik oblibeny a co by mi v nem mohlo napoak chybet, kdyz uz sem zvykly na XP?
Win 2000 je už zastaralý system a nepodporuje spoustu nových věcí, ovšem pokud to má někdo jen na práci jistě to stačí, systém je stabilní.

ovsem windows XP SP2 jsou v soucasnosti nejlepsim systemem od MS.
Odpovědět