Download | Programy

gt7900gtx přehřívání

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

oldrick

gt7900gtx přehřívání

Příspěvek od oldrick »

mám problém s touto kartou 7900gtx a je to asi takhle když sem ji zakoupil tak normálně fachala a vše ok ale pak sem si nahrál Winfox od Leadtek a dal sem si signál gdyby GK se přehřívala a ono ejhle spustím hru a po nějaké chvíli mi to hlásí tak sem si říkal no dobrý tak asi moc detailů a tak ale dělalo mi to pořád tak sem si řek že kouknu při jaký teplotě to začne pípat,sem si pamatoval že tam bylo nějakých 80stupňů no a ono tam je víc až 140 tak sem vytřeštil oči co je!Pokud mi někdo poradil co mám dělat tak pište budu rád.jenom malej detail nemám eště silnej zdroj tak nevím jestli to nedělá že má málo proudu a nestačí chladit?Díky za rady budu vděčnej :roll: :roll:
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

no tak tech 140 asi sam uznas ze neni realnych a tak si myslim ze to budto ukazuje spatne a nebo to jsou stupne Fahrenheita cili to by bylo 60°C. Problem prehrivani grafarny muzes vyresit vymenou chladice na grafarne nebo poresenim prutoku vzduchu skrz skrini...
ISAAC + Fortron blue storm 400W ATX12 2.0, AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2,6GHz (1,35V), DFI s.939 NF3 Ultra-DAGF, Kingston HyperX (HX3200AK2/1G) 2×512 MB DDR 400MHz K2-3-2-6-1 (2,6V) @ 400MHz 2-3-2-5-1 (2,7V), Sapphire ATI Radeon 9600 @ pro, SAMSUNG 200GB PATA 7200rpm + další spotřební harampádí
oldrick

přehřívání

Příspěvek od oldrick »

no ono právě to ukazuje ve °C,to chlazení můžu eště skusit ale jen kolem,sundavat chladič se mi nechce zas tak ůplně vytuněný nemusim.Je možný že by to mohl ovlivnit Bios na GK je tam jakýsi Flash Bios/upgrade,jinak dík
[/list]
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Re: gt7900gtx přehřívání

Příspěvek od Gryc Lukáš »

A nemáš prachem přicpaný chladič grafiky? Zkus něčím protáhnout tunely na chladiči a vyčistit vrtuli. Může se taky blížit konec ventilátoru a začíná zpomalovat. V každám případě bych o ni měl strach a vyměnil celý chladič ( teda pokud bych ji nechtěl spálit a vyreklamovat za něco lepšího ). Zdrojem to nebude, to by ti tuhly hry nebo win. Jo a nemáš saunu v case? Pokud v něm máš nad 60 stupňů tak ti žádný chladič nepomůže. :roll:
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
oldrick

přehřívání

Příspěvek od oldrick »

no to můžu skusit ale eště sem na ni takhle nešáh tak bych ji nerad poškodil no a stím větrákem no nevim zas tak dlouho tu GK nemám abych hned experimentoval :-o a to jako může shořet tam není nějaká pojistka že to vypne třeba po hodině nebo tak i když je to nastavený na pípání tak by tam měla bejt nějaká pojistka
oldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2006 13:27

Příspěvek od oldrick »

tak mi to začlo znovu pípat tak sem se nasral a celý sem to vyfoukal zatím oukej ale hry sem eště nezkoušel,vono mi to začlo pípat jenom jak sem byl na netu eště sem teda spravil jednu věc:80větrák sem otočil aby foukal do vnitř a přímo na zadní stranu GK sem to mněl obráceně,teda jak sou mřížky na 2Větráky zezadu case aby mi bylo rozumněno. :oops: Sem se někde dočet že se prej přehřejvaj nějaký čipy na zad.str.GK ale to se mi nezdá....Eště mně napadlo jestli to fakt není tím zdrojem protože mám:Athlon64-4000+,MsiDiamondPlus....jinak ten zdroj je 300W ale jen dočasně!!!Mám objednanej ale nějak se to vleče :? Tak eště jednou dík za radu a eště :D
AMD64-4000+,Msi DiamondPlus,Leadtek7900gtExtreme,Seagate160G,Audigy,FortonBlueStorm500W
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Gryc Lukáš »

Čidlo měření teploty GK je na jádře takže přehřívání grafických čipů to změřit neumí, pokud by se přehřívaly tak by to dělalo artefakty v obraze. Ten větrák bych neotáčel, prudce to zhorší proudění a větrání skříně. Pokud je prašná místnost tak prachem se může ventilátor zamést v klidu i za 3 měsíce pokud jede každý den. Ten zdroj není opravdu pravděpodobný.
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
oldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2006 13:27

Artefakty

Příspěvek od oldrick »

no ty artefakty to vůbec nedělá to bych si všim prostě najednou to ze 49°C vyskočí na 140°C sem to pozoroval sem na to čučel nevím jak dlouho ale mněl sem jenom net a bylo to tam
AMD64-4000+,Msi DiamondPlus,Leadtek7900gtExtreme,Seagate160G,Audigy,FortonBlueStorm500W
oldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2006 13:27

přehřívání

Příspěvek od oldrick »

Tak s artefaktama problém nemám se to prostě né kousne ale spadne do lišty teda hra.teď sem zaexperimentoval s kabeláží eště sem přišel na jednu věc mám to přes redukci na 6pin a mněl sem zapojenej jen jeden3pin a píchnul sem tam i ten druhej do tý redukce :oops: trapný ale nějak sem si toho nevšim GK normálně funguje.Teď teda taky ale eště nekřičím hurá,eště sem negamesil. jinak sem si stejně objednal silnější zdroj i s požadovanou větví jestli tohle nepomůže tak asi pude na reklamaci
AMD64-4000+,Msi DiamondPlus,Leadtek7900gtExtreme,Seagate160G,Audigy,FortonBlueStorm500W
oldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2006 13:27

Příspěvek od oldrick »

tak sem GK raději reklamoval,nebavilo se mi v tom šťourat ale čekačka 3týdny....to ne musel sem koupit levnou GK abych nezešedivěl :cry:
AMD64-4000+,Msi DiamondPlus,Leadtek7900gtExtreme,Seagate160G,Audigy,FortonBlueStorm500W
oldrick
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 05, 2006 13:27

mám ji

Příspěvek od oldrick »

Tak ji konečně mám,vymněnili kus za kus ale trochu to trvalo.Jinak šlape gud teplota je kolem 40 na plnej výkon,to je trochu jiná s předešle!
AMD64-4000+,Msi DiamondPlus,Leadtek7900gtExtreme,Seagate160G,Audigy,FortonBlueStorm500W
Odpovědět