Download | Programy

nejede sit pod linuxem, poradite?

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

zelda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 13, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

nejede sit pod linuxem, poradite?

Příspěvek od zelda »

Zdravim, muzete mi nekdo poradit?

suse10.2
ping na servery ze site jede
dns vporadku

ale internet proste ne, ani ssh a pod.
firewall je vypnuty


samozrejme z woken vsechno slape :(
diky...
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Chtelo by to trochu vic popsat... Ten Linuxovy stroj je server nebo klient?
zelda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 13, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zelda »

je to stanice, ale v tom nevidim rozdil i kdyby to byl server. pripojuju se k apcku v domaci siti. apecko je pichnuty k modemu a tradaaa ven. jeste se mi podarilo zprovoznit sambu v ty lokalni siti, resp. slo i http ale ven nic krom pingu neproslo (nebo se nevratilo). to apecko ma firewall (ke konfiguraci se bohuzel nedostanu) ale XPa propousti normalne. z nouze sem se k tomu apecku pripojil i kabelem, ale porad to dela to samy... problem je pravdepodobne v tom apecku (firewall) ale proc widle projdou a suse ne???
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

jesltli ping ven projde a hlavne se vrati, tak me to dost mate. Co presne ti vrati treba

Kód: Vybrat vše

ping google.com
v linuxu, staci jeden dva radky.
zelda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 13, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zelda »

normalka, po zadani http://www.server.cz ho DNSko prevede na ip adresu odesle a hned se zase vrati se 100% uspesnosti. ted si ale uvedomuju ze traceroute mel uz problemy... nevim na jakym principu funguje
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

jestli se ti trace dostal z "baraku", tak bych tipoval na spatnou konfiguraci routeru, protoze nefungujici ssh pracuje na portu, na kterem ti ve widlich asi nic nebezi (krom putty napr.) Webovy prohlizec nepracuje?
zelda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 13, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zelda »

putty mi prave ve winech bezi :( a traceroute se ven nedostane... asi to bude chtit pristup na ten router :(
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

konfigurace site v linuxu je rucni nebo pres dhcp? pokud rucni, ujistil bych se, ze koresponduje s windows "ipconfig /all" a v linuxu "ifconfig" ( Jinak na dalku moc nevim, je to pro me dost tenky led. V linuxu je jeste IPtable nebo IPchains, ktere taky dovede blokovat provoz, ale blokovani portu 80 je divne. Nicmene muzes zkusit vypnout jednu z tech sluzeb (uz si ale nepamatuju, ktera je na co)
zelda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 13, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zelda »

konfigurace rucni, vsechno koresponduje. nastaveni ipchains a iptables je defaultni, nevim jestli vubec naka z techto sluzeb bezi ale system je cerstve nainstalovan, tedy nikdo v nem nedal zadne zmeny. dnes rano jsem ho instaloval uplne stejne v praci a vse v poradku. na jine siti mi to bezi. jedine co muze byt spatne je to apcko (router, firewall, dns). ale stejne nechapu kde je rozdil mezi systemama nebo proc ho dela to apecko...
Odpovědět