Download | Programy

noťas co nepodporuje instalaci Windows XP? co to je?

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Bard
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 01, 2007 20:06
Kontaktovat uživatele:

noťas co nepodporuje instalaci Windows XP? co to je?

Příspěvek od Bard »

čirou náhodou jsem na Alze narazil na levný notebook Acer bez OS systému:
http://www.alza.cz/notebook-acer-extens ... d78973.htm

co mě ale zarazilo je věta, kterou tam najdete, zcela dole pod specifikací:
Upozornění: tento model nepodporuje instalaci operačního systému Microsoft Windows XP
je to možné aby se na to už nedaly nainstalovat Windows XP?? To že to dodají bez OS chápu, ale XP je přece jenom ještě dost funkční systém...

disk to má: 80 GB, 5400 RPM
Rozhraní Serial ATA


ale to přece nemůže být na obtíž. Tož jsem blázen já, nebo ACER už dělá nekompatibilní kusy, a nebo tomu na Alze nerozumí??
Bard Uzdroje - moje osobní stránky
Uživatelský avatar
Hozny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: úte kvě 29, 2007 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

che, che

Příspěvek od Hozny »

To je fakt divný. tak možná 3.11 nebo MS-DOS :D
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

treba pro nej acer nema ovladace, nic jinyho me nenapada
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Runn3r.cze »

tak jsem trochu zapatral na googlu a nakonec vygooglil dotaz kterej byl polozenej primo na strankach alzy... ten notebook xp samozrejme podporuje, ale soucasti baleni (ktere je tam bez os) nejsou ani zadne ovladace

Kód: Vybrat vše

http://www.alza.cz/EN/Discussion.asp?line=2553&dpg=0
Obrázek
modder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát bře 23, 2007 21:01
Bydliště: Presne mezi Klavesnici a Zidli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modder »

Runn3r.cze píše:tak jsem trochu zapatral na googlu a nakonec vygooglil dotaz kterej byl polozenej primo na strankach alzy... ten notebook xp samozrejme podporuje, ale soucasti baleni (ktere je tam bez os) nejsou ani zadne ovladace

Kód: Vybrat vše

http://www.alza.cz/EN/Discussion.asp?line=2553&dpg=0
Ja si myslel ze to bude ovladacema ,,, muj notas Asus A6M se v xp hned po instalaci vubec nechova jako pocitac :D To sem treba u Microfostu nepochopil .... na Linuxu sem dycky jenom doistaloval ovladac GPU a Wifi a mel sem hotovo .... Uvidite ze Linux je OS budoucnosti :) viz nova zprava od Intelu ze nebude podporovat Windows na sych novych mini pocitacich a bude na nem Linux a kdyz to rika Intel tak na tom uz neco bude :)
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Runn3r.cze »

no jako je pravda ze v posledni dobe i mnoho vyrobcu dodava sestavy s predisntalovanym linuxem... sice stale dodavaji ve vetsi mire windows, ale i tak to nas, linuxaky, potesi....
Obrázek
modder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát bře 23, 2007 21:01
Bydliště: Presne mezi Klavesnici a Zidli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modder »

Runn3r.cze píše:no jako je pravda ze v posledni dobe i mnoho vyrobcu dodava sestavy s predisntalovanym linuxem... sice stale dodavaji ve vetsi mire windows, ale i tak to nas, linuxaky, potesi....
Muj nazor je takovej ze Linux ma mnohem lepsi podporu HW a proto po nem Microsoft tolik jde.Kdyby jeli na Linuxech hry typu CS 1.6 bez toho abych musel valit pres wine tak bych nemel 2 OS na kompu a zustal by tam jen jeden hadej ktery :)
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Runn3r.cze »

modder píše:Muj nazor je takovej ze Linux ma mnohem lepsi podporu HW a proto po nem Microsoft tolik jde.
to je pravda... nedavno jsem cetl clanek o tom, jak si jeden chlapik menil hw v pocitaci... windows s tim prej meli docela problem, kdezto linux si s tim poradil :D
Obrázek
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Runn3r.cze píše:
modder píše:Muj nazor je takovej ze Linux ma mnohem lepsi podporu HW a proto po nem Microsoft tolik jde.
to je pravda... nedavno jsem cetl clanek o tom, jak si jeden chlapik menil hw v pocitaci... windows s tim prej meli docela problem, kdezto linux si s tim poradil :D
Zato s moji grafikou si linux neporadil ani omylem (zkousel sem OPH Crack coz je maly linux distro urceny pro lamani pristupovich kodu) a taky sem si chvili hral s par dalsimi distry pricemz nejvtipnejsi bylo Ubuntu kde mi vubec nefungovala moje klavesnice mysi takze sem musel vytahnout ty nepouzitelny 5 let stary sunty :? :-o
Celkem divny - no ve Viste64 mi vsechno funguje OK :D
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
modder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát bře 23, 2007 21:01
Bydliště: Presne mezi Klavesnici a Zidli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modder »

Zato s moji grafikou si linux neporadil ani omylem (zkousel sem OPH Crack coz je maly linux distro urceny pro lamani pristupovich kodu) a taky sem si chvili hral s par dalsimi distry pricemz nejvtipnejsi bylo Ubuntu kde mi vubec nefungovala moje klavesnice mysi takze sem musel vytahnout ty nepouzitelny 5 let stary sunty :? :-o
Celkem divny - no ve Viste64 mi vsechno funguje OK :D
:D Dalsi klikar ktery neumi nainstalovat Linuxy .. Mmchodem pokud si instaloval tak asi musela jet klaveska :) a ze neumis konfigurovat je tvuj problem... Vista je sux nikdo ji nechce behem par dni klesla jeji hodnota na trhu snad o 8 tis :D a to je dost na to ze je to novinka... Proc asi Microsoft dava na notasy Visty i pres to ze to znacne znici vykon? Odpoved je jasna ... Nemaji to jak prodat a ja se jim nedivim.Intel se dle nejnovejsich zprav rozhodl ze kasle na Microsoft a sve mini pocitace bude prodavat s Linuxem. Jo a mmchodem ty vtipalku Linux je free a krome her ktery jsou psany pro Windows umi vsechno. I 64bit platforma je free a co Microsoft? Dyt jenom za blbej Office pro studenty chce 5 tis. Je to smesne.Mimochodem jakou verzi si mel ubuntu? Doufam ze minimalne 6.06 LTS....
Odpovědět