Download | Programy

Výkon (smart os)

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Výkon (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Zdravim, mám notebook ASUS A3 - to je celkem fuk; ale zajímá mě jestli nějak jde SNÍŽIT výkon celého systému (popřípadě i procesoru pod OSWXP). Co můžu vypnout pro SNÍŽENÍ výkonu? Služby nepotřebný sem už povypínal... Nějaké rozumné nápady? Nezajímají mě odpovědi typu: pořiď si slowdown - rád bych konkrétní odpověd, děkuju mockrát.

-------------------------

Mohl bys sem hodit vice info kolem hardwaru apod. Dik

-----------------------

Je to Intel Centrino 1,73 , sdílená grafika, 512 RAM. Nejvíc hřeje pochopitelně procesor a kupodivu RAM

-----------------------

No, musim rict ze sve zkusenosti s notebookem a RAM pod WinXP, ze 512cka je minimum pod XP, protoze si dost toho ukousnou, zkus povypinat nejake nepotrebne programy pres Spustit-napis msconfig a v zalozce Po spusteni.
Jinak se sem mrkni treba az vecer nebo zitra, dokud ti neodpovi nasi moderatori.

------------------------

Myslim, ze jsi me zcela nepochopil. ja potrebuju bud : snizit vykon procesoru a ram aby system bezel POMALEJI, nebo snizit narocnost systemu, aby nebyl procesor a ram tak zatezovan

------------------------

Na snizeni vykonu procesoru jsou programky a s tim snizenim narocnosti, zkus povypinat nejaky programky. Jinak pockej, co ti odpovi nasi moderatori.

-----------------------

Ale jo dobry, privedls me na dalsi otazku... to uz me trapi par mesicu Smile kdyz neco zmenim v msconfig (konkretne povypinam programy po spusteni) tak mi to po resetu rika, ze bylo neco zmeneno a ze muzu bud : spustit msconfig a znova tam neco udelat, nebo vratit vse do puvodniho stavu - jak se zbavit teto hlasky... prioritni otazkou je ovsem ta puvodni - jan snizit vykon systemu?

-----------------------

Jo diky, pockam na moderatory Smile Super stranky (myslim jako super forum) - fakt uzitecny.

----------------------

Pri te hlasce musis zaskrtnou tu moznost, ktera se v te hlasce nabizi. Nevim,jak se ted jmenuje... Sad
Jinak vydrz a dostanes profi odpoved!

----------------------

No profi odpověď se mi jaksi nedostává, tak dám pár rad všem, kdož mají stejný problém jako já :
Na snížení výkonu CPU (například pro snížení hlučnosti chladiče CPU) je super program "RM Clock" a kdybyste měli něco jiného než ASUS, tak je samozřejmě dostupný "Speedfan". Na snížení náročnosti na RAM doporučuji zvýšit virtuální pamět a s tím použít zmíněný RM Clock, což udrží Váš procák v normě a zároveň budete mít stabilní, relativně výkonný OS (celou dobu mluvim o WXP) a podle nastavení RM Clock také flexibilní - stačí pár kliknutí a větrák je v klidu Smile BYE @ll

---------------------

Mohlo by tě zajímat tohle:
http://cdr.cz/a/17141

---------------------

Děkuju !!! Zajímavý

--------------------

nejpřímější metoda je vyhledat a upravit kmitočty v Biosu. Je fakt, že na prohlížení Internetu stačí bohatě Pentium 160 ! Celá řada boardů nabízí možnost programově zasahovat do činnosti počítače a snížit výkon rovnou za chodu - např. čipset KT400 a utilita CoolerXP (používám).
Po zapnutí Cooleru se teplota procesoru sníží na nějakých 30-35 stupňů a lze vypnout větrák !! A samozřejmě klesne i celková spotřeba PC z cca 105VA na 70VA pro procesor AthlonXP 2000+. Další úspora výkonu spočívá v omezení využívání vnitřních mechanik a přechod na periferie USB, které se připojí jen v době použití - externí disky na zálohu, vypalovačky, atd.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
DAn

Re: Výkon (smart os)

Příspěvek od DAn »

Ahoj Lidičky, mám pro vas dotaz....Muj PC mi zobrazuje 4GB ram, bohuzel nekterym hram to vadi, neznate nejaky program, ktery mi treba ze 4gb, zobrazi 3gb.....protože abych neco zahral musim vždycky vypnout a vyndat ramky...je to zbytečně složite.Předem Děkuji za odpověd
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkon (smart os)

Příspěvek od NSBM »

DAn píše:Ahoj Lidičky, mám pro vas dotaz....Muj PC mi zobrazuje 4GB ram, bohuzel nekterym hram to vadi, neznate nejaky program, ktery mi treba ze 4gb, zobrazi 3gb.....protože abych neco zahral musim vždycky vypnout a vyndat ramky...je to zbytečně složite.Předem Děkuji za odpověd
ses uplne mimo.. zaloz si vlastni topic... tot se vubec daneho tematu netyka... jinak v hrach se moc nepohybuju.. ale pro 4GB pameti budou hry x64 (64bit) a pro <4GB budou x32 (32bit) .... zkus nejit nejaky "emulator" ktery by zobrazoval hry 32bit jako 64bit.. ale nevim jestli to pude.. s hrama moc zkusenosti nemam no :-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Odpovědět