Download | Programy

Explorer 7 vs. Mozzila

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC, firewall, spyware, kontrola logu, hesla, webové prohlížeče

Moderátoři: mozek007, Ryan, Moderátoři

Jakej pouzivate prohlizec?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uživatelský avatar
Trunda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 17, 2006 22:14

Explorer 7 vs. Mozzila

Příspěvek od Trunda »

Internet Explorer 7 ???
...vy nepouzivate Mozillu???...myslim ze je o dost lepsi - mylim se snad?
MB:MSI KT880 Delta FSR sc.A, CPU:Athlon 2500+@2,31GHz, RAM:Dual DDR Kingston HyperX 400@420 CL2 (2*512) 2-3-2-6-1T, GK:Sapphire X1650Pro DDR3, HDD:Hitachi 160GB/8MB SATA + Samsung 400GB SATA II, ZDROJ:Fortron 400W(ATX-400PNF)
NTB: Šasi: VBI Compal FL90, CPU:C2D T7500 2,2GHz, RAM:2*1GB DDR2 667MHz, GK: Nvidia 8600M GT, HDD: Seagate 160GB SATA II
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Brouzdám s liškou, ale nainstalovaných mám více, hlavně k testování stránek ve vývoji, aby byly alespoň funkční všude. Vzhled optimalizuji pro FF, to asi nikoho nepřekvapí. Rozhodně se nedopustím takových chyb jako někteří tvůrci menu pro IE, které nefunguje jinde.
Zdenek
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

řekl bych že asi nejlepší je Opera, ale i Firefox je celkem dobrý, záleží na tom na co si kdo už zvyknul.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Sam jsem pro FF, je pro ne nej :twisted:

Ale... kazdy prohlizec ma sve diry. Nikdo nemuze soudit, jestli je ten ci onen bezpecnejsi. Kazdy si rika, ze IE je shit. Nemusi to byt vsak az takova pravda. Jak jiste vite, IE ma stale obrovsky naskok pred ostatnimi prohlizeci. Tak proc by se vyvojari skodlivych kodu zamerovali treba na Operu, kdyz ma u nas zastoupeni nejaka 4%? Z logiky veci vyplyne, ze se radsi zautoci na IE, ktery pouziva 70% lidi ;)

A o tom to je... Firefox v dobe nastupu byl jako jedna velka "bezpecnostni zed". Zadne diry jako IE, vsechno super... Postupem casu a jeho celkem rychlym rozsirenim mezi uzivatele se v nem zacalo stourat vic a vic lidi a nyni je znamo uz mnoho chyb...
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Mas naprostou pravdu. Osobne pouzivam FF, protoze se mne zda lepsi,stabilnejsi a proste je i prehlednejsi. Ale je pravda, kdyz delam www, tak si je napred testuji v IE. Kdyby se spojily FF a IE, bylo by to naprosto super, ale to je asi nerealne... :?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

zener píše:Jak jiste vite, IE ma stale obrovsky naskok pred ostatnimi prohlizeci. Tak proc by se vyvojari skodlivych kodu zamerovali treba na Operu, kdyz ma u nas zastoupeni nejaka 4%? Z logiky veci vyplyne, ze se radsi zautoci na IE, ktery pouziva 70% lidi ;)
A o tom to je... Firefox v dobe nastupu byl jako jedna velka "bezpecnostni zed". Zadne diry jako IE, vsechno super... Postupem casu a jeho celkem rychlym rozsirenim mezi uzivatele se v nem zacalo stourat vic a vic lidi a nyni je znamo uz mnoho chyb...
S tím naprosto souhlasím a proto právě používám Operu, protože je na ní nejméně útoků :)
Taky se mi s ní i pracuje dobře. Třeba mi se s IE pracuje blbě - pomalu. IE je nejrozšířejnější, protože je vpodstatě na každém PC naistalovaný již s Windowsem a lama o bezpečnosti nic neví.
V současnosti se mi zdá že Opera je o něco bezpečnější než FF, ale i FF je dobrá volba.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
Trunda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 17, 2006 22:14

Příspěvek od Trunda »

Diky za nazory....operu sem jeste nezkousel...hned ji vyzkousim... :lol:
MB:MSI KT880 Delta FSR sc.A, CPU:Athlon 2500+@2,31GHz, RAM:Dual DDR Kingston HyperX 400@420 CL2 (2*512) 2-3-2-6-1T, GK:Sapphire X1650Pro DDR3, HDD:Hitachi 160GB/8MB SATA + Samsung 400GB SATA II, ZDROJ:Fortron 400W(ATX-400PNF)
NTB: Šasi: VBI Compal FL90, CPU:C2D T7500 2,2GHz, RAM:2*1GB DDR2 667MHz, GK: Nvidia 8600M GT, HDD: Seagate 160GB SATA II
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Důvod, proč nepoužívám Operu, je následující: Autoři Opery optimalizují renderer pro již existující stránky, není obecný. Když napíšete logicky správný kód, je možné, že v Opeře bude úplně špatně zobrazen.
Příklad: Vemte GIF s průhledností a nastavte mu javascriptem za běhu průhlednost 50%. Ve FF normálka, prostě trochu vybledne. Ale Opera? Zapomene na průhlednost samotného GIFu a napere tam černou. Nebo cookies přes javascript? Nejdou číst. Stejný kód ale jinde funguje. .innerHTML nefunguje! Plovoucí tabulky? Kdybych se rozkrájel, kurzor myši vždy bere tabulku jako širokou 100%, i když obsah je užší a vespod je všechno vidět.
Takže já dávám přednost prohlížeči, který neleze do zadku Acid2 testu a radši si zametá před vlastním prahem. Firefox.
Zdenek
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Zdenek píše:Důvod, proč nepoužívám Operu, je následující:
V anketě chybí IMHO nejlepší prohlížeč (ne pro každého, jen pro profesionály co vědí co chtějí).
Proč používám Operu? Gesta myší jsou taková vychytávka, že bych to zavedl i do ostatních programů. Kolikrát mám takové nutkání zavřít tab PsPadu gestem. Gesta myší urychlí práci. Používám gesta hlavně na zobrazení zdrojáku, zpět, vpřed, zavřít tab.
Dále je Opera plně konfigurovatelná a když nainstaluji čerstvou instalaci, trvá pouze cca 4 minuty, než si ji přispůsobím k obrazu svému včetně importu rss a záložek.
Optimalizace webu. Opera jako jedná umí Acid2. To je mi ale jedno. Důležitější je, že jsem při tvorbě webu měl nejvíce problémů s FF. Sice jsem všechny za pomoci vyřešil, ale proč, když web byl validní, fungoval v IE i Opeře v FF šel špatně? Jednou to byl JS (v foto galerii se nezobrazila jedinná fotka! Kvůli rozdílu / a \ )
Pak mi ulítávala patička, pak zase něco... Pokaždé to byl FF.
FF jsem nainstaloval společně s Operou, ať vyhraje lepší. Opera.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

mozek007 píše: Gesta myší jsou taková vychytávka...

nejvíce problémů s FF. Sice jsem všechny za pomoci vyřešil, ale proč, když web byl validní, fungoval v IE i Opeře v FF šel špatně?

Jednou to byl JS (v foto galerii se nezobrazila jedinná fotka! Kvůli rozdílu / a \ )
ad 1. Gesta umi FF taky

ad 2. Zajimalo by me, jak pises web, ptz ja mam presne opacny nazor :lol: FF je "pruznejsi"... Je to muj nazor, osobne se mi pro nej stranky pisou lip.

ad 3. opacna lomitka jsou celkem velka chyba :lol: / a \ je hodne velkej rozdil :!: Rekl bych, ze tohle je spis vyhoda FF, ze to zobrazi tak, jak ma... Ovsem zase vec nazoru ;)
zelda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 13, 2007 17:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zelda »

nezbyva nez souhlasit -> FireFox
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Já si myslím, že IE7 je v celku povedenej soft. Několik dní jsem si naněj sice musel zvykat, ale pak práce začala být příjemná a logická. Používám ho i nadále s Firefoxem.
Firefox je free a za to je k nezaplacení, ale je to jen jedna z variant jak brouzdat po internetu, ale musím souhlasit, že dobrá. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Runn3r.cze »

podle me je nejlepsi Opera (vse v jednom, co chybi, tak se vetsinou da nejak dodat), pak FF (tak je to hodne o doplncich) a nakonec IE (k tomu se nebudu nijak vyjadrovat :) )...
Obrázek
Uživatelský avatar
Don
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: sob lis 04, 2006 20:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don »

Nemám v důvěru v IE a navíc jsem si zamiloval open source... :)
Uživatelský avatar
SptF^
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 326
Registrován: sob úno 24, 2007 07:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SptF^ »

mno ja radeji mozzilu:)..je bezpecna oproti IE jak tu vsude psano..operu sem nezkousel..momentalne se tesim na FF 3 myslim ze bude good..vsechny nedostatky oproti konkurenci apod..
Cliff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: čtv lis 23, 2006 13:01

Příspěvek od Cliff »

prvně jsem měl explorer :roll: pak operu, opera byla dobra nic mi nechybělo ale pak jsem zkusil mozilu a už nic jiného nechci :D
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

U mě vede Opera...
Ale je fakt, že jsem na ní zvyklý a novější verze FF jsem ani nezkoušel...
Cliff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: čtv lis 23, 2006 13:01

Příspěvek od Cliff »

U mě vede Opera...
Ale je fakt, že jsem na ní zvyklý a novější verze FF jsem ani nezkoušel...
to jsem si taky říkal, že už nic jineho nechci než operu, pak mi kamoš poradil FF a je to fakt rozdil :cool:
Ryan
Čestný člen
Příspěvky: 316
Registrován: sob dub 21, 2007 11:05
Bydliště: tam kde je přístup k netu:-) / Českomoravská Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ryan »

Firefox a spokojenost
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Zkusil jsem zalozky v maxtonu v dobe, kdy je ie nemel a potom presel na Firefox, dnes uz bych za nic nemenil, mam ho pod kuzi :-) Krome toho v praci jsem ho instaloval na vsechny pocitace (a jsou jich stovky :-) Navic byl vzdy odolnejsi vuci skodlivemu softwaru. Jine prohlizece nepouzivam. Operu jsem jenom zkusil, byla prekvapive rychla, ale formatovani v ni nebylo tak dobre jako ve Firefoxu (slo o alzasoft, ale mozna byla chyba u nich)
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Odpovědět