Download | Programy

Bezdrátově - Bezpečně, aneb jak zabezpečít Wifi síť

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Bezdrátově - Bezpečně, aneb jak zabezpečít Wifi síť

Příspěvek od maestro »

Bezdrátové sítě jsou čím dál více rozšířené a ani v obyčejných domácnostech nejsou překvapením. Není se čemu divit, bez pracného tahání kabelů a poměrně levně lze zasíťovat jednoduše i větší rodinný dům. Rozvést tak internet do každého koutu svého obydlí i s altánkem na zahradě není problém. Ovšem s prostorem, který chceme mít pokrytý signálem, zpravidla pokryjeme i prostor, který pod signálem mít nechceme. Lehce tak umožníme sousedům připojit se do naší sítě, zpřístupnit jim nechtěně náš internet a je možné, že se dostanou i k našim drahocenným datům. Proto je potřeba důkladně bezdrátovou sítˇzabezpečit a zabránit do ní přístup nežádoucím subjektům.

Situace se zabezpečením bezdrátových sítí není příliš růžová - stačí, když s notebookem v autě zastavím ve více zabydlené čtvrti a téměř vždy najdu jednu či dvě nezabezpečené sítě, do kterých se lze pohodlně připojit. Třešničkou na dortu je také to, že uživatelé často nechávají původní přístupové jméno a heslo do konfigurace jejich bezdrátového zařízení…

Tímto článkem chci přiblížit technologie, postupy a způsoby zabezpečení pro budovatele domácích bezdrátových sítí či malých sítí podnikových,ale nebojte se, není to tak složité, jak se může zdát.

celý článek na Xmaestro.com
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

já používám WEP a celkem to stačí....
Naposledy upravil(a) ladarozan dne úte led 02, 2007 14:04, celkem upraveno 1 x.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

ladarozan píše:já pužívám WEP a celkem to stačí....
Díky takovým jako jsi ty mám internet zadarmo :)
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Díky takovým jako jsi ty mám internet zadarmo :)
radši se tím veřejně nechlub, protože sám víš že to je nelegální .... ;)
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

vyuzivam verejne dostupnych zdrojů.. kdyz jsem na netu ktery chytnu bez jakehokoli zasahu ze vzduchu.
lu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 20, 2006 15:11

Příspěvek od lu »

Hmmm - tak WiFi site obecne nejsou bezpecny a nikdy ani nebudou... Uz jenom protoze principielne nejdou osetrit zcela elementarni veci typu sniffing.
modder
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 151
Registrován: pát bře 23, 2007 21:01
Bydliště: Presne mezi Klavesnici a Zidli
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modder »

lu píše:Hmmm - tak WiFi site obecne nejsou bezpecny a nikdy ani nebudou... Uz jenom protoze principielne nejdou osetrit zcela elementarni veci typu sniffing.
A to bych se mozna hadal...popremyslim kolik je v CR natolik schopnych lidi aby se mi probourali pres wifi,kterou mam doma. Zabezpeceni WPA-PSK ,staticka ip adresa ,filtrovani MAC adres....myslim ze se mi na to jen tak nekdo nepripoji a jestli to chces zkusiit stav se pod okno :D :D :D
p0pQ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 20, 2007 00:50

Příspěvek od p0pQ »

lu píše:...popremyslim kolik je v CR natolik schopnych lidi aby se mi probourali pres wifi,kterou mam doma :D
Ono to je opravdu "fuska" :) Staci se mrknou treba tady
matri.x
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: úte čer 19, 2007 09:18

Příspěvek od matri.x »

a co wimax? Ten už na tom bude lepe ne?
p0pQ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 20, 2007 00:50

lepsi wifi

Příspěvek od p0pQ »

matri.x píše:a co wimax? Ten už na tom bude lepe ne?
Ano bude lepsi modulace :)
Gogostyl

Re: Bezdrátově - Bezpečně, aneb jak zabezpečít Wifi síť

Příspěvek od Gogostyl »

[quote="maestro"]Bezdrátové sítě jsou čím dál více rozšířené a ani v obyčejných domácnostech nejsou překvapením.

Zdravim maestro,muzes mi poslat naky kontakt,chci se s tebou poradit o hledne wifi,diky
moj eicq 432136215
Bajbic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 60
Registrován: úte pro 06, 2011 15:37

Re:

Příspěvek od Bajbic »

p0pQ píše:
lu píše:...popremyslim kolik je v CR natolik schopnych lidi aby se mi probourali pres wifi,kterou mam doma :D
Ono to je opravdu "fuska" :) Staci se mrknou treba tady
Nefunguje. Nový link by nebyl? Jinak my máme wifi síť omezenou na konkrétní IP adresy, což je podle mě prakticky nenapadnutelné...

_________________________________________
Hledáte redakční systém zdarma?
Odpovědět