Download | Programy

AHCI mód nejde...

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

hellsniper
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv říj 11, 2007 21:33

AHCI mód nejde...

Příspěvek od hellsniper »

Mám procesor q6600, deska P5K-E, 4GB RAM 800, ATI RADEON 5830, hardisk 1 (systém) HD SEAGATE BARRACUDA 7200.10 250GB SATA II, hardisk 2 SEAGATE BARRCUDA 7200.12 1TB SATA II. Systém windows 7 64. Včera mi kamarád řekl, že když dám mod AHCI zrychlí se o dost rychlost hardisků. Můj problém je že když ho dám hardisky se mi vůbec nenačtou. V biosu se objeví (not installed) a při restartu se to sekne na vychledávání AHCI port 1. Takže prosím o radu jak to rozschodit. Díky.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: AHCI mód nejde...

Příspěvek od zener »

AHCI nema na rychlost zadny vliv, je to univerzalni rozhrani pro komunikaci se SATA zarizenim (diskem). A pouziva se spise u starsich systemu (XP). Bez AHCI bys potreboval dodatecne ovladace pri instalaci systemu.

Pokud zmenis SATA mod na AHCI, musis preinstalovat system.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
hellsniper
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv říj 11, 2007 21:33

Re: AHCI mód nejde...

Příspěvek od hellsniper »

Díky. Za odpověď. Jedná se mi o to že si chci kupovat ssd OZC Vertex 2. Kámoš si ho nedávno koupil a říkal, že z něho nemohl vymáčknout specificky hodnoty co se udávájí. Až při zadání AHCI módu byl spokojen s maximální rychlostí, co ssd disk nabízí.
Dostal jsem taky tuto radu, kterou jsem udělal ale nic se nestalo:
Přihlaš se do Windows 7, dej start a do vyhledávacího řádku napiš:

regedit

Pustí se editor registru a zde procházej takto:

HKEY_LOCAL_MACHINE – System – CurrentControlSet – Services – Msahci

Zde najdeš hodnotu s názvem Start, klikni na ni pravým tlačítkem myši – změnit. Zde hodnotu změň na číslo 0 a dejte OK.

Restartuj PC, přihlaš se do BIOSu a změň hodnotu na AHCI. Ulož nastavení a to je vše.

Při úpravě registru doporučuji nemít zapnuté žadné aplikace.

Ale jak jsem psal můj problém je, že disky se vůbec po zadání hodnoty AHCI v biosu nenačtou. Jen vypalovačka se ukáže jako připojená.
hellsniper
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv říj 11, 2007 21:33

Re: AHCI mód nejde...

Příspěvek od hellsniper »

Takže díky za odpovědi. Tady je menší test s ahci módem a s ide módem:
AHCI:
Obrázek

IDE:
Obrázek
hellsniper
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: čtv říj 11, 2007 21:33

Re: AHCI mód nejde...

Příspěvek od hellsniper »

Odpovědět