Download | Programy

Amateruv dotaz - slabej zdroj ?

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

polonium
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2007 03:00
Kontaktovat uživatele:

Amateruv dotaz - slabej zdroj ?

Příspěvek od polonium »

Zdaravim,
Mno nevim presne kam to napsat tak snad jsem se trefil !!

Resim takovej malej technickej problem. Nedavno jsem si koupil zvukovku, protoze mi prestala fungovat integrovana, mno a zacali problemy. A to ze kdyz hraju nejakou narocnejsi hru po nejaky dobe mi spadne PC(Obevi se modra obrazovka a potom se resne PC). Myslite ze je to tim ze zdroj prestava stihat napajet PC, kdyz tam mam tu novou zvukovku ??
Uživatelský avatar
xmickey
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: sob pro 16, 2006 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmickey »

Ne, vypadá to na chybu v ovladačích.... A jaký je ten zdroj ?
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

Nejpravdepodobneji vznikl problem s IRQckama. Kdyz das v ovladacich panelech system a najedes na spravce zarizeni tak dej zobrazit prostredky podle typu a rozklikni polozku IRQ, pokud uvidis u IRQ zvukove karty jeste nekolik zarizeni, je pravdepodobne ze muze dochazet ke konfliktum. Reseni je najet do BIOSu a povypinat nepotrebna zarizeni (treba onu integrovanou zvukovku pokud si tak jeste neucinil, taky seriove porty COm, LPT pokud ti na nem neco nevysi, integrovanou sitovku pokud nepouzivas, treba mas volnou i nejkou IDEckovou vetev tak i tam by si mohl usetrit a spoustu dalsiho co najdes obvykle v polozce INTEGRATED PERIPHERALS). Pokud se po najeti do windos neuvolni IRQ zvukovky , tak je stale moznost zvukovku prehodit do jineho PCI slotu na desce (obcas vyrobci dokonce nechvaji sdilet prostredky u vybranych PCI slotu mezi sebou). Ovladace zvukovky jsou taky moznost, doporucuju stahnout posledni verzi primo na webu vyrobce a samozrejme pokud si tak neucinil odstran veskery software po stare zvukovce. Pak se nabizi spousta dlasich nahodnych problemu a az nekde uuuuplne na konci je onen zminovany problem se zdrojem....zvukovka ma par watiku to by musela byt jo nahoda!
ISAAC + Fortron blue storm 400W ATX12 2.0, AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2,6GHz (1,35V), DFI s.939 NF3 Ultra-DAGF, Kingston HyperX (HX3200AK2/1G) 2×512 MB DDR 400MHz K2-3-2-6-1 (2,6V) @ 400MHz 2-3-2-5-1 (2,7V), Sapphire ATI Radeon 9600 @ pro, SAMSUNG 200GB PATA 7200rpm + další spotřební harampádí
polonium
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2007 03:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od polonium »

Mno tak jsem se tam kouknul a rekl bych ze ta integrovana zvukovka tam neni :)

Kód: Vybrat vše

http://polonium.multizone.cz/_down/Irq.jpg
Kdyz jsem namontoval novou zvukovku tak jsem reinstalovat win, takze ovladacema integrovany zvukovky to nebude :)

Jinak moje sestava je:
Zakladni desku nevim presne asi ASUS ale jak to zjistim netusim :(
Procesor: AMD Atholon(TM) XP 1800+
Grafika: Radeon 9200, 128MB
Pamet: 512MB - Kingston HperX tam je napsano :)
Zdroj: Mno je tam napsano Model: LC-B300ATX
polonium
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2007 03:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od polonium »

Jo a jeste jsem si vzpomel obcas mi taky vyskoci tenhle error

Kód: Vybrat vše

http://polonium.multizone.cz/_down/ATI_error.JPG
Odpovědět