Download | Programy

Jak změním signalizaci???

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

de_Lauceux
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 23, 2007 19:43

Jak změním signalizaci???

Příspěvek od de_Lauceux »

Ahoj, mám kartu Radeon X1900GT.Její teplota je v klidu kolem 50°C a při zátěži (třeba při hraní Gothic 3 na vysoké detaily) se její teplota pohybuje okolo 60-65°C,což je myslím se hodně(zřejmě budu nucen si koupit chlazení). Jenže tady je můj problém, když se karta přehřeje přes 60°C, tak mi začne počítač pípat. Výrobce říkal, že teplota přes 60°C je normální, že prý mám jen špatně nastavenou signalizaci. Nevíte, jak jí změním,aby mi PC v jednom kuse nepípal??? Prosím
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Runn3r.cze »

u me jiz historicke desky se tohle nastavuje v BIOSu... zkus pohledat neco jak max GPU temperature bo tak neco
Obrázek
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

60°C na grafice je uplne normalni

co ti presne pipa? Nemas nahodou pocitacoovu skrin s LCD displeyem, ktery ukazuje teplotu? Jestli ano stacilo by vyndat čidlo z chladice vga :) stejne to ukazuje nepresne...
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Určitě má skříň s LCD, mám ji taky a při 60° na grafice pípa, čidlo jsem odpojil a teploty hlídám jinak. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

jj, koupil jsem si display do 5"4 a ty kreteni tam dali mezni teplotu 60°C - coz je v zatezi vcelku chladna graficka karta :) je fakt, ze me to tam leze jen velmi sporadicky, protoze je sice pasive, ale ofukuje ji pomalej vetrak.

takze bud povytahni cidlo nekam dal od jadra - pri stejny zatezi muzes zjisti +- kolik to je stupnu vic na core nez co to das, nebo rozslapej display :)
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
de_Lauceux
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 23, 2007 19:43

Díky

Příspěvek od de_Lauceux »

Díky za rady, skutečně jsem si nedávno koupil PC s LCD displeyem na case a výrobce nastavil mezní teplotu na 60°C, když jsem se ho pak zeptal, řekl, že je špatně nastvená signalizace, přitom to udělali sami :evil: čili, bacha na Mironet ;) a neexistuje nějaký jiný způsob jak změnit signalizaci, abych se nehrabal přímo uvnitř PC. Počítačům moc nerozumím a zřejmě bych to podělal jelikož ani nevím, jak vypadá čidlo a navíc bych nechtěl přijít o záruku :|
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

jo tak to jestli nekdo vi, tak mu budu libat ruce. drazsi modely to umi, ale obavam, ze tohle ani omylem
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Odpovědět