Download | Programy

výměna HDD = registrace?

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
dobrman_xxl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned úno 11, 2007 23:49

výměna HDD = registrace?

Příspěvek od dobrman_xxl »

Zdravím,
mám legál OEM WXPH. Aktivace je vázána na PC. Jde mi o to, že potřebuju vyměnit HDD (podařilo se mi vyměnit WD2500KS 250GB SATAII 16MB za WD4000YS 400GB SATAII 16MB jen s doplatkem 300Kč). Jde o to, že to nemůžu zkopírovat, ale musím disk smazat a potom na ten nový udělat znova instalaci. Nebude to změna v konfiguraci, kvůli který to znamená to znovu aktivovat, nebo půjde ta aktivace přenýst z mýho disku? Nic jinýho se nezmění......
Dík za radu
ASUS M2N-E, Athlon 64 X2 3800+ EE (+CoolerMaster Hyper TX), Kingston 2x1GB DDR2 PC667, 2xHDD WD 250GB SATAII, Sapphire ATI X1650 Pro Ultimate 256MB GDDR3 silent 600/1400MHz, TTMambo + Fortron400W
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

muzes pouzit nejaky software na klonovani disku, neni pak potreba reinstalovat system.

Muze se stat ze po naklonovani disku a spusteni systemu muzou chtit windows aktivaci, kdyz nepujde pres internet jde to telefonicky, je to bezplatne a pokud tva kopie windows nebyla aktivovana vice nez 3x (nikdo nevi presne...) tka to bezproblemu projde. Operator se jeste z povinnosti bude ptat na kolika pc je windows nainstalovan a tak.
rootb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 07, 2007 19:43

lze

Příspěvek od rootb »

V oem verzi Windows XP lze provést výměnu disku, mechanik, grafické karty apod, maximálně však 3x. Výměnu základní desky už ne.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: lze

Příspěvek od maestro »

rootb píše:V oem verzi Windows XP lze provést výměnu disku, mechanik, grafické karty apod, maximálně však 3x. Výměnu základní desky už ne.
pak uz nepujde aktivovat system primo pres internet, ale pres telefon za asistence operatora ano.
Uživatelský avatar
lunix.cz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte dub 24, 2007 19:42
Bydliště: PC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lunix.cz »

Prej jsou ale ty operatori v pohode, takze bych se toho nebal.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

delal jsem to xxx krát a nikdy se nestalo, ani pri vymene celeho MB ze by to neproslo.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

a ta aktivace spočívá v tom, že se uvede důvod (nová instalace po závadách, nový disk) a pak se diktují čísla uvedená na modré obrazovce. Protějšek zjistí v databázi, jestli již není tato verze použita a nadiktuje protiklíč. Počká ještě na úspěšné potvrzení aktivace a je hotovo. Na jiná data se neptá. Případně nabídne produkty ke koupi.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Lukuc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 20, 2006 14:56

Re: lze

Příspěvek od Lukuc »

rootb píše:V oem verzi Windows XP lze provést výměnu disku, mechanik, grafické karty apod, maximálně však 3x. Výměnu základní desky už ne.
Není to tak zcela pravda že MB nezkousnou!
Je to závislé pouze na chipsetu desky
Zrovna teď jsem měnil v jednom compu jednu desku za jinou jediné co měli společné byl chipset a nebyl vůbec žádnej problém s tím aby se win chytly :pal:
Odpovědět