Download | Programy

Windows Vista

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Windows Vista

Příspěvek od mozek007 »

Tak jsem nainstaloval tu Vistu. Na mojem ne moc výkonném notebooku běhá svižně. Líbí se mi animace, UI je o mnoho lepší než u XP. Co mě ale štve, že čerstvá instalace má 300MB v RAM ( z 512 celkových). Programy fungují, nenarazil jsem ani na jeden nefunkční co by nešel zprovoznit. S ovladačema není problém, funguje mi kamera, wifi, bt, prostě vše co vím. štve mě jakési bezpečnostní prvky. Každou chvíli mi vyzkočí okno jestli povolit nebo zakázat aplikaci. To se stane i když pouštím defalutní již nainstalované aplikace. (Pustím internet explorer 7 a vyskočí okno microsoftu jestli povolit.) Tupější firewall jsem neviděl. Už se těšíš, až to osekám přes nlite :cool:
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Windows Vista

Příspěvek od Pockmat »

Jak jsem psal. Visty jsou lepsi a stabilnejsi nez XP, ale nevyhodou je, kolik toho zabiraji v RAM. Chce to hold vetsi RAMky...
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Blbé je, že paměti trochu zdražili http://www.czechcomputer.cz/product_gra ... rtno=33133 asi o 600kč na 1800 :(
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

pokud se z visty odstraní 60% blbostí a vyladí služby, tak to bude možná i celkem nenáročný OS
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

PCMark píše:pokud se z visty odstraní 60% blbostí a vyladí služby, tak to bude možná i celkem nenáročný OS
Rád bych měl tvůj IT optimismus. Ale jelikož Vista asi nebude mít WWW server, který by spustil moje 32bit ActiveX knihovny, MS u mě tentokrát pohořel. Maximálně jako druhý systém pro budoucí verzi GTA, které si nenechám ujít. :lol:
Zdenek
Návštěvník

Re: Windows Vista

Příspěvek od Návštěvník »

na jaky book si to inšťaloval o notebookoch a viste moc toho neny su niake prvky vo viste čo detekuji notebook a upravia vykon nakolko večinov nobookov štandard je 512mb ram a stoho int.grafika 128-64rb ram a pomalejši disk a slabši procesor mam na misli cenove 18000-24000sk s dph konfiguracie mislim si že museli s tim niečo urobiť nakolko vela ludi vo svete ma booky a predavať kupovať notebook kvoli vista chory rozum
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Windows Vista

Příspěvek od Pockmat »

Měl bych dotaz: jak to teda je s těma Vistama u přehrávání multimédií? Pořád kolují nějaký "fámy", někdo to vyvracuje, druzí to potvrzují atd.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Vista

Příspěvek od mozek007 »

Pockmat píše:Měl bych dotaz: jak to teda je s těma Vistama u přehrávání multimédií? Pořád kolují nějaký "fámy", někdo to vyvracuje, druzí to potvrzují atd.
Záleží jaké fámy, obecně se říká : na každém šprochu je pravdy trochu
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Windows Vista

Příspěvek od Pockmat »

No, tak když je budu brát vážně, existuje už česká verze "hacknuté" Visty, kde to je nějak obešlý?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Vista

Příspěvek od mozek007 »

Pockmat píše:No, tak když je budu brát vážně, existuje už česká verze "hacknuté" Visty, kde to je nějak obešlý?
No můžeš si nainstalovat každou verzi na 120 dní bezplatně bez registrace. Prostě nezadáš seriové číslo. Ale opravdu není o co stát, jediné co se mi líbilo bylo aero.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Windows Vista

Příspěvek od Pockmat »

Ja jsem nemyslel crack na Vistu, ale crack na ty serepatičky s multimediama, jak nekdo tvrdil ze se neda pustit HD DVD film atd. na monitoru pripojenym jakousi ochranou ci co apod. A proc by nemelo o co stat? Vzdycky platilo, ze nova verze Windows je lepsi nez predesla. Stejne tomu bylo jako u XP, tak vsichni rvali, ze jsou na nic, ze jsou to smejdy a podivejte se ted- skoro vsichni pouzivaji XP... :|
Az si Visty vyzkousim, tak si o nich udelam zaver, ale jde mne spis o ten problem s tema multimediama, jak se vsude horlive psalo...
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Vista

Příspěvek od mozek007 »

Pockmat píše:Az si Visty vyzkousim, tak si o nich udelam zaver, ale jde mne spis o ten problem s tema multimediama, jak se vsude horlive psalo...
Celé to všechno jsem pochopil takto: Problém je jen u chráněného obsahu /koupíš se legálně hdvd. Přehraješ si ho. Pouze při pokusu o kopírování se setkáš se zhoršenou kvalitou resp vista ti přímo vypíná při přehrávání chráněného obsahu služby, které by mohli napomoci ke kopírování. Jinak nevidím problém
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Windows Vista

Příspěvek od Pockmat »

No, a jde to nejak obejit?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět