Download | Programy

Geforce 8800GT versus CRT monitor

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Patejl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 14, 2008 16:49

Geforce 8800GT versus CRT monitor

Příspěvek od Patejl »

Mám doma highendovej CRT monitor Dell P1130, opravdu kvalitka a především pro něj není nejmenším problémem jet v 1600x1200 na 100Hz.
viz http://www.boxed.cz/eshop/product/detai ... uct=000011

Donedávna jsem jel na starším počítači s Radeon X1300 a s monitorem nebyl nejmenší problém a to jsem ani nepoužil oficiální driver k monitoru. Problém nastal když jsem si pořídil novej počítač s Geforce 8800GT. Jak pod XP tak pod Vistou 64 nabízí s Forceware ovladači jen několik rozlišení s maximem tuším kolem 1600x1200, na 2048x1536 který potřebuju na filmy v 1080p můžu rovnou zapomenout, ještě horší je to ovšem s nabídkou obnovovacích frekvencí, 100Hz tu představuje maximum (teprve potom co jsem ve widlích zrušil aby zobrazovali jen "rozlišení podporované monitorem", jinak maximálně 85Hz), který navíc funguje asi jen se dvěma nižšíma rozlišeníma. Na Omega driverech (lehce vylepšený drivery odvozený z oficiálních) je situace skoro stejná jen nepatrně lepší, nabízí opravdu dost rozlišení ovšem maximem je pro ně 1800x1440 a obnovovací frekvence jsou tu stejně mizerný. Samozřejmě jsem zkoušel ve widlích vypnout Zobrazování pouze rozlišení podporovaných monitorem, což vůbec nepomohlo. Pro XP (pro Visty zřejmě ani není) je k dispozici i jakejsi driver pro monitor od Dellu, bohužel ten neměl nejmenší vliv na cokoliv.

Když jsem zjistil, že ve widlích na ploše mám holt smůlu, tak jsem chtěl pomocí několika různých dostupných utilit (DirectForce, RefreshFOrece, RefreshLock) zkusit jestli to třeba nepojede s trochou vynucování alespoň ve hrách. Bohužel to taky nepomohlo, tyhle utilitky jsou zdá se limitovaný právě driverem pro grafiku.

Geforce 8800GT je docela rozšířená grafárna, bohužel se mi nepodařilo vygooglit k mýmu problému nic kloudnýho, tak nevím jestli maj Forceware drivery problémy jen s mým CRT nebo i s jinýma. Pokud vás cokoliv napadá, sem s tím. Už opravdu nevím co s tím! Kdybych býval tušil co s tím bude za problémy šel bych radši do Radeonu 3870!
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Geforce 8800GT versus CRT monitor

Příspěvek od Jackal »

Nesváděl bych to na Forceware a rozhodně bych pro toto nepřecházel na ATI !! Nemáš možnost si zapůjčit někde LCD monitor ?? Vyzkoušet LCD monitor a rovnou ho i zakoupit. CRT jsou pořád dobré monitory, ale dobou po smrti. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Patejl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 14, 2008 16:49

Re: Geforce 8800GT versus CRT monitor

Příspěvek od Patejl »

Jackal píše:Nesváděl bych to na Forceware a rozhodně bych pro toto nepřecházel na ATI !! Nemáš možnost si zapůjčit někde LCD monitor ?? Vyzkoušet LCD monitor a rovnou ho i zakoupit. CRT jsou pořád dobré monitory, ale dobou po smrti. ;)
A čím jiným by to potom mělo být? Sice tomu moc nerozumím, ale zdá se mi logický, že takový věci jako jsou nastavení rozlišení a obnovovacích frekvencí ovlivňujou kromě monitoru samotnýho už jen drivery pro grafiku případně monitor.
A to se nezlob, ale řešit takovejhle problém změnou monitoru je pořádná zhovadilost. Navíc není proč měnit, to co mám je kvalitou obrazu úplně o něčem jiným než jakýkoliv LCD a navíc se dá sehnat za nesrovnatelně nižší cenu a to že už CRT není in je srdečně jedno.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Geforce 8800GT versus CRT monitor

Příspěvek od Jackal »

Když je zhovadilost půjčit si na zkoušku LCD monitor od někoho kdo takové problémy neřeší, tak sorry, že jsem se zapojil. LCD je LCD.

Myslím, že je to menší zhovadilost, než měnit grafiku a přecházet na ATI, ale tvoje volba. :roll:
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Patejl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 14, 2008 16:49

Re: Geforce 8800GT versus CRT monitor

Příspěvek od Patejl »

Jackal píše:Když je zhovadilost půjčit si na zkoušku LCD monitor od někoho kdo takové problémy neřeší, tak sorry, že jsem se zapojil. LCD je LCD.

Myslím, že je to menší zhovadilost, než měnit grafiku a přecházet na ATI, ale tvoje volba. :roll:
Tak především měnit monitor jen proto, že je Forceware na dvě věci je opravdu řešení jak z jinýho světa! LCD si půjčovat nemusím. Viděl jsem jich víc než dost a i monitory od EIZO, který jsou považovaný za jedny z nejlpších LCD, mě jen utvrdiliy v tom, že zatím nemá smysl na LCD přecházet. Za druhé jsem vůbec nenapsal, že hodlám měnit za ATI, přečti si to znovu. To bych tu asi nežádal o radu a už měl v kompu ATInu.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Geforce 8800GT versus CRT monitor

Příspěvek od Jackal »

Jsi opravdu asi ........ :? , nebo nechceš chápat to co jsem ti napsal. Napsal jsem ti, ať si vypújčíš od někoho LCD monitor, aby si vyloučil chybu svého monitoru. OK, beru zpět co jsem napsal. Měj se. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Geforce 8800GT versus CRT monitor

Příspěvek od zener »

Patejl: Nemuzu se nezastat Jackala. Nechapu, proc jsi na nej tak vyjel. Snazil se Ti pomoct a Ty se mu "odvdecis" timto? Pokud se tak chovas ke vsem, kteri Ti chteji pomoci, pak budes asi hodne tezky pripad. Navic rada vyzkouset jiny monitor - at uz LCD nebo CRT - je dobra. Potvrdis/vyvratis tim chybu v ovladacich, resp. v monitoru.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Patejl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 14, 2008 16:49

Re: Geforce 8800GT versus CRT monitor

Příspěvek od Patejl »

zener píše:Patejl: Nemuzu se nezastat Jackala. Nechapu, proc jsi na nej tak vyjel. Snazil se Ti pomoct a Ty se mu "odvdecis" timto? Pokud se tak chovas ke vsem, kteri Ti chteji pomoci, pak budes asi hodne tezky pripad. Navic rada vyzkouset jiny monitor - at uz LCD nebo CRT - je dobra. Potvrdis/vyvratis tim chybu v ovladacich, resp. v monitoru.
Ježišmarjá, já se z vás picnu!
Ať to pročítám jak chci, nikde nevidím že bych se do někoho navážel. Kdybych se chtěl hádat a ne poradit šel bych na idnes a ne sem! :)
Pokud to někomu citlivějšímu udělá dobře u srdíčka a přestanou se tu konečně řešit takový nesmysly, tak se tu teď klidně omlouvám.

A teď k věci. Nemůže si pomoct, ale zkoušet LCD monitor s úplně jinýma parametrama, kterej prostě nezvládá takový obnovovací frekvence o kterých se tu bavíme je zbytečnost. Ale pokud mi uniká nějaká zásadní informace, kterou bych tímhle získal, tak to v poklidu rozveďte a hlavně se už prosím nikdo neurážejte. Jinak, možnost půjčit si někde CRT s obdobnýma parametrama jako má ten můj prostě nemám, jinak bych to už dávno udělal.
Odpovědět