Download | Programy

NX7600GS - zamrzání PC

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

JanTo

NX7600GS - zamrzání PC

Příspěvek od JanTo »

Zdravím forum. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Pořídil jsem si PC CoreDuo 6400, 2GB RAM (667mhz), HDD 320 GB SATAII, MB P5B-E a grafiku NX7600GS.
Problém je ten, že když nechám nastavení grafiky na defaultech, tak mi při 3Dmarku 06 po několika sekundách zmrzne a restartne se komp. Musím snížit MHz RAM grafiky z 800 na 400 a kmitočty 3D a 2D jádra z 400 mhz na 300 Mhz. Teprve tehdy jsem dosahl stabilního provedení všech testů v 3D marku s výsledkem 1484 bodů. Prosím o radu, čím to může být. Myslel jsem si že teplotou, ale ta nepřesáhla 60 stupňů. Děkuji za rady. Tomáš
Uživatelský avatar
xmickey
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: sob pro 16, 2006 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmickey »

Zdroj je jaký ? A měl jste vypnuté všechny programy ? včetně antiviru.. ?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

No nevím, já ty testy dělám a mám spuštěno i více programů, ale hodně bych si optavdu tipnul na zdroj. :-o
Nedá mi to, ale musím si rýpnout, postavil jsi dělo počítač, tak proč ho brzdíš grafikou. Jestli ale nehraješ, tak se omlouvám za rýpnutí. :oops:
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Janto

NX7600GS - zamrzání PC - zdroj?

Příspěvek od Janto »

Hmm...Zdroj? To mne nenapadlo. Mám tomu rozumět jako že je slabý a nebo vadný? Mám tam 400W. Jinak mě v tom kompu šlo hlavně o systémový výkon. Grafika na hry byla tak trochu kompromis...docela jsem spěchal, takže jsem šáhnul po tom co bylo k dispozici...nechtěl jsem čekat...teď zvažuju výměnu grafiky, ale bude to to pravé?
Janto

NX7600GS - zamrzání PC - zdroj?

Příspěvek od Janto »

Testoval jsem jen komp...tedy testy na proc, ram, hdd a všechno šlape. Pravdou je, že se mi to včera kouslo i ve windows po dlouhé době, když stroj běžel bez činnosti a já otevřel icq, odeslal zprávu a pak čekal na odpověď. V systemlogu se mi hlásily problémy s plug-inem flash 8, ten jsem reinstaloval a zatím nic. Za chvilku to prubnu na hře a uvidíme. Renderuju na tom filmy, tam to běží bez problémů. Hraju FSX a při snížení těch kmitočtů tak je to celkem stabilní (i když framerate je kolem 20 fps - při plné palbě mi to čítalo i 60fps ale mrzlo to) Fakt už nevím....
Janto

Příspěvek od Janto »

Jsem lama. Podival jsem se na stránky výrobce, který uvádí, že minimálně karta vyžaduje 400W nebo více pro vyšší stabilitu. Takže zítra fičím do shopu a kupuju 550W zdroj. Snad už to bude stačit. Zatím dík
HanzPrague

NX7600GS

Příspěvek od HanzPrague »

Dobrý den,

mám přesně stejný problém, jen zdroj mám 450W. Myslel jsem, že to stačí, ale komp se seká při každém náročnějším graf. počinu. Můžete prosím napsat, zda se problém po koupi silnějšího zdroje vyřešil? Děkuji
ribody
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 28, 2007 09:13
Bydliště: Jižní Čechy

MSI NX7300GS

Příspěvek od ribody »

Drobatko do diskuze : P4(3.06GHz),1GB RAM,HD 500GB,motherboard MSI 945 NEO2 F ,zdroj 350W . Při bežnem provozu vše funguje v pohode,žádne sekaní atd,net no problem,hrajeme Titan Quest,Quake 4,NfS Carbon,AoE 3 Rise of Legend no problem ,ale když chci využit TV-out ,tak ta potvora nechce mi povolit dualview,furt mi tam zobrazuje jen jeden displej :evil: ,neví někdo co s tím ?
Návštěvník

toto my pomohlo

Příspěvek od Návštěvník »

takze pani mam pasivnu verziu,dal som dole cely blok chladica dal dole ten sajrajt namazal to striebornou pastou na proc., pridal podlozky pod upinaciky so strunkami,aby to lepsie drzalo,prilepil ventilator z amd box-u a sup - teplota isla zo 60c na 43.. a zamrzanie bleskovo prestalo!! takze dajte dole chladice,pretoze vam najpravdapodobnejsie nepriliehaju dobre !!!!
Odpovědět