Download | Programy

Prosím pomoc, nejde mi net:( Nejde nastavit IP

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

ropcik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 13, 2007 14:56

Prosím pomoc, nejde mi net:( Nejde nastavit IP

Příspěvek od ropcik »

Nejde mi nastavit IP adresa
Mam 2 OS- v linuxu mi net jde v pohode, ale ve woknousech ne:(

píše to:

Kód: Vybrat vše

Pro tento adaptér zadaná adresa IP 84.16.127.140 je již přiřazena adaptéru Wireless LAN PCI Adapter v tomto počítači. Adaptér Wireless LAN PCI Adaptér není viditelný ze složky Síová připojení, protože není fyzicky připojen k počítači nebo jde o připojený adaptér, který není funkční. pokud bude adresa přiřazena oběma adaptérům a budou oba aktivní současně, pouze jeden z nich bude tuto adresu využívat, což může vést k nesprávné konfiguraci systému.
Chcete zadat jinou adresu IP pro tento adaptér v seznamu adres IP dialogu Upřesnit?
Prosim poradte jak to mam nastavit
dík
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Runn3r.cze »

a predtim uz ti to slo, nebo to ted teprv zkousis poprve???
pokud to zkousis poprve, mas ten wifi adapter spravne nainstalovanej???
Obrázek
ropcik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 13, 2007 14:56

Příspěvek od ropcik »

Runn3r.cze píše:a predtim uz ti to slo, nebo to ted teprv zkousis poprve???
pokud to zkousis poprve, mas ten wifi adapter spravne nainstalovanej???

Predtim to slo, ale zkousel sem si propojit 2pc a furt to neslo, tak sem to zkousel nako a apak se to posr... Nakonec jsem zjistil, ze mam spatnej kabel.
Jako umim si nastavit ten bezdratovej net, ale stimhle sem se jeste nesetkal, ze by ta IP nesla nastavit (jen kdyz jsem mel stejnou IP se sitovkou). Potrebuju nejakej zpusob abych nemusel formatovat. Odebrat adaptery taky nepomohli. Ovladace znovu nainstalovat taky ne
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

IP adresa je pro každý stroj jedinečná, takže pokud se dostaví tato hláška, musí se adresa postrčit na nejbližší volnou - stačí o 1 zvýšit hodnotu posledního čísla. Např. 192.168.1.1 na 192.168.1.2 , určitě se nastavení dá odečíst z toho linuxu.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

to je hlaska kdy dva sitove adaptery v systemu maji nastavenu stejnou ip adresu. Mas v pc vice sitovek?

pouzij v prikazovem radku
ipconfig /all
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Re: Prosím pomoc, nejde mi net:( Nejde nastavit IP

Příspěvek od Alf »

ropcik píše:Nejde mi nastavit IP adresa
Mam 2 OS- v linuxu mi net jde v pohode, ale ve woknousech ne:(

píše to:

Kód: Vybrat vše

Pro tento adaptér zadaná adresa IP 84.16.127.140 je již přiřazena adaptéru Wireless LAN PCI Adapter v tomto počítači. Adaptér Wireless LAN PCI Adaptér není viditelný ze složky Sí�ová připojení, protože není fyzicky připojen k počítači nebo jde o připojený adaptér, který není funkční. pokud bude adresa přiřazena oběma adaptérům a budou oba aktivní současně, pouze jeden z nich bude tuto adresu využívat, což může vést k nesprávné konfiguraci systému.
Chcete zadat jinou adresu IP pro tento adaptér v seznamu adres IP dialogu Upřesnit?
Prosim poradte jak to mam nastavit
dík
Stačí, když na ten dotaz odpovíš "NE", nebo tu WiFi kartu vstrč do slotu, ve kterém byla původně.
Odpovědět