Download | Programy

Velký problém s Core2Duo

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
malond
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát čer 01, 2007 18:37

Velký problém s Core2Duo

Příspěvek od malond »

Ahoj, tak jsem se dnes konecne dostal k tomu sestavit pocitac. Vse jsem zapojil podle sveho nejlepsiho svedomi za pomoci manualu desky a kdyz jsem chtel PC zapnout, nastal problem. Mam desku Gigabyte P35-DS4 (poslali mi revizi 1) a na nem Core2Duo E4300. zdroj je Fortron 500w Blue strom II. Kdyz jsem celej natesenej zapnul pocitac, s hruzou jsem zjistil, ze se nerozjel chladic procesoru (mam AC Freezer Pro 7, ale ani boxovanej chladic, ktery jsem zkousel hned potom, se nerozjel). Vse ostatni jede, toci se vetraky na case, na grafice, ve zdroji atd. Do desky mam streny pouze to 24pinovy napajeni (20+4), takze si myslim, ze by to melo spravne jet. Jeste jsem si vsiml, ze mi nenajela grafika, ale to je mozna proto, ze jsem necekal na to, az nabehne a radsi jsem hned vypnul zdroj, aby se procesor neupekl. Muze mi prosim nekdo z vas poradit, cim by to mohlo bzt? Mel jsem starickyho athlona a tam bylo vse jasny, ale vypada to, ze na tuhle desku jsem kratkej. Myslim, ze od ostatnich desek DS3 a DS4 se tato tim zakladnim nelisi. Prosim poradte, moje pocatecni radost je v pr... diky

EDIT: jeste jsem si vsiml, ze chladic sebou pri zapnuti pocitace cukne, ale to je vsechno a kdyz potom pocitac vypnu na zdroji, tak se na chvili roztoci, nez mu dojde stava
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Příspěvek od Alf »

Jednak Intel neupečeš jako AMD a pak - ventilátor se roztočí až při určité teplotě CPU. Takže klidně to zapni a začni instalovat OS.
Uživatelský avatar
malond
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát čer 01, 2007 18:37

Příspěvek od malond »

hm, tak jsem zjistil, ze se nedostanu ani do BIOSU. Nenabehne mi monitor, vetrak na grafice se toci, ale monitor nic. A jeste ke vsemu jsem zjistil ,ze se netoci ani ATA disk a kontrolka, ktera indikuje jeho praci porad sviti. tak to mi reknete, cim to je. zapojeny mam snad vse dobre
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Příspěvek od Alf »

Až teď jsem si všiml, že máš připojený jen 24-pin napájení. Musíš připojit i 4-pin (popř 8-pin) pro napájení CPU.
Uživatelský avatar
malond
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát čer 01, 2007 18:37

Příspěvek od malond »

a to je ta koncovka co vede ze zdroje a je na ni P3?

EDIT: toho konektoru jsem si vsiml, ale v manualu psali, ze se to ma zapojit v pripade, ze pouzivam Intel Extreme Edition CPU (130w), coz si myslim, ze nemam, nebo jo?
Naposledy upravil(a) malond dne pát čer 15, 2007 06:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Příspěvek od Alf »

Špatně jsi četl manuál. Pro EE je doporučeno zapojit 2x4, čili všech 8 pinů. V každém případě musí být připojeny piny 3,4,7,8.
Uživatelský avatar
Daniel Hadra Štach
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 22, 2007 18:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Daniel Hadra Štach »

Chladič - dej ho do jineho fan konektoru na desce nez do cpu fan, mel by se rozjet...mozna potřebuje jine napeti, myslim ze jsou 5 a 12V pokud se nepletu. Me na P965 DS4 to taky udelalo pri zapnuti, jen jseh ho za chodu prehodil a bylo...
"Poselství DNA - migrace do vesmíru."-T. Leary - Využijte svůj počítač! http://www.8mag.net/spacefamily -- GA-P965 DS4, C2Duo E6400 @ 3,2GHz, 2x512Mb Geil + 2x1Gb A-Data 800MHz, X1650PRO DDR3 256Mb, WD 160GB, Fortron 350W, Cooler Master Centurion 5
Uživatelský avatar
malond
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát čer 01, 2007 18:37

Příspěvek od malond »

tak uz jedu na novym a vypada to vsechno v pohode. stacilo jen pripojit ten pridavnej 4pin do desky. jediny co me ted stve, ze mi asi uz 4x nabehl bluescreen s tim, ze pocitac musi byt restartvan, aby nedoslo k poskozeni, tak nevim, co si o tom myslet
Uživatelský avatar
Daniel Hadra Štach
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 22, 2007 18:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Daniel Hadra Štach »

malond píše:tak uz jedu na novym a vypada to vsechno v pohode. stacilo jen pripojit ten pridavnej 4pin do desky. jediny co me ted stve, ze mi asi uz 4x nabehl bluescreen s tim, ze pocitac musi byt restartvan, aby nedoslo k poskozeni, tak nevim, co si o tom myslet
Zatuhne, spadne, nebo restart a potom zprava - obnoveni systemu po zavazne chybe?
Pretaktoval si? Mas naistalovanou nejakou "vyjebanou utilitu" ke graficke karte, nebo vice utilit residentni? (me se zastabilizoval, když jsem odinstaloval "V-tuner".
"Poselství DNA - migrace do vesmíru."-T. Leary - Využijte svůj počítač! http://www.8mag.net/spacefamily -- GA-P965 DS4, C2Duo E6400 @ 3,2GHz, 2x512Mb Geil + 2x1Gb A-Data 800MHz, X1650PRO DDR3 256Mb, WD 160GB, Fortron 350W, Cooler Master Centurion 5
Uživatelský avatar
malond
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát čer 01, 2007 18:37

Příspěvek od malond »

hodi to modrou obrazovku plnou nejakyho textu a pak se to samo resrtne. A abych pracdu rekl, ke grafice jsem naistaloval tu expresni instalaci, takze asi vse
Uživatelský avatar
Antonín Chromý
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 29, 2006 10:28
Bydliště: Nová Včelnice (Jižní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antonín Chromý »

Jaký máš paměti?

Tipoval bych to na ně - vypal si, nebo dej na disketu nebo flash disk memtest86+ a nabootuj ho - nech test pamětí běžet aspoň 4 hod a uvidíš jestli to vyhodí nějaký chyby...

Případně můžeš vyzkoušet změnit napětí pamětí - i když jestli máš nastaveno AUTO, tak by deska měla dávat 2,0 V (standardní je 1,8 V, ale gigabyte tímto řeší kompatabilitu některých modulů s vyšším napětím). Co se týče té změny napětí, tak nic nepokazíš, když zvedneš napájení pamětí o 0,3V - to by mělo být bezpečné maximum - 2,1V zvládne každý modul...
E4300@3GHz@1,296V(real)|Freezer 7 Pro|P965-DS3P rev. 3.3@NC-U6|2x1024MB 800MHz Geil (5-5-5-18@2,0V@886MHz)|X1950GT 512MB|WD2500KS|LG H10A|3R R700@AF12025L+AF 12 PWM|Blue Storm II 500W|21" Sony G520P
Uživatelský avatar
malond
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát čer 01, 2007 18:37

Příspěvek od malond »

chtel bych jeste jednu radu. Na mym starym kompu i Everest home edition ukazoval teplotu CPU, zakl. desky a disku. Ted jsem nainstaloval Everest Ultimate a ukazuje mi to nejaky teploty, ale moc se v tom nevyznam a rekl bych, ze disk mi to tedka nemoitoruje. viz obrazek http://sweb.cz/BraveLogan/tzztz.jpg Prvni je jasna deska, druhy bude predpokladam procesor a ty dalsi 2? Verze je Everes Ultimate 3.50
Uživatelský avatar
Daniel Hadra Štach
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 22, 2007 18:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Daniel Hadra Štach »

malond píše:chtel bych jeste jednu radu. Na mym starym kompu i Everest home edition ukazoval teplotu CPU, zakl. desky a disku. Ted jsem nainstaloval Everest Ultimate a ukazuje mi to nejaky teploty, ale moc se v tom nevyznam a rekl bych, ze disk mi to tedka nemoitoruje. viz obrazek http://sweb.cz/BraveLogan/tzztz.jpg Prvni je jasna deska, druhy bude predpokladam procesor a ty dalsi 2? Verze je Everes Ultimate 3.50
Už je všechno v pořádku? Pokud tady s tím chceš trošku pohnout, vypiš všechny komponenty, které máš a co si dělal (instalace Win, softu, ovladače atd...). Složeno je to předpokládám dobře - jinak by se nerozjel :-). Dnes stačí po instalaci systemu snad jen doplnit něco k desce a ovladače ke grafice (k ní zkus opravdu instalovat jen ovladače, žádný jiný magement). Sloty pro paměti jsou předp. 4. prohoď v nich paměti, orientuješ se v biosu? to jsou základní otázky. Takže pokud to chceš odstranit, začal bych format hdd/system a potom řešil s přesnými údaji. a i tak to může být na palici... :-)
"Poselství DNA - migrace do vesmíru."-T. Leary - Využijte svůj počítač! http://www.8mag.net/spacefamily -- GA-P965 DS4, C2Duo E6400 @ 3,2GHz, 2x512Mb Geil + 2x1Gb A-Data 800MHz, X1650PRO DDR3 256Mb, WD 160GB, Fortron 350W, Cooler Master Centurion 5
Uživatelský avatar
malond
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát čer 01, 2007 18:37

Příspěvek od malond »

nainstaloval jsem winy, vsechno co bylo k zakladovce (ikdyz z toho jsem pak vymazal vse nepotrebne), vsechny veci ke grafice, coz byl asi ten problem (doufam). Mam totiz pocit, ze se to stalo pri nabihani nejakyho programu., tak jsem vse odebral a nainstaloval jen to zakladni, akorat nevim, jak potom budu taktovat grafiku. asi jeste doinstaluju ten soft, co k tomu dali. pak jsem pustil memtest a sel jsem spat. rano jsem koukal na vysledek a uz to jelo po 12 a vsechno proslo, takze v pametech to nebude. zkusim dneska pozorovat a uvidim, jestli se to jeste stane.
Jinak mi nabehl bluescreen a po restartu se win hned na zacatku sekl. pak uz jsem musel restartnou a pak to zas jelo. pak dam vedet, jestli je to stabilni

EDIT: je to sice mimo tema, lae zjistil jsem, ze muzu menit nasobic procesoru v biosu. nevim jestli to funguje, ale muzu s tim hejbat
Odpovědět