Download | Programy

Problém s připojením... ?

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Carolyn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 18, 2007 22:39

Problém s připojením... ?

Příspěvek od Carolyn »

Zdravím všechny,
v poslední době jsem začala mít celkem velké potíže s připojením, tak doufám, že tu najdu někoho, kdo se v tom vyzná a třeba mi i trošku pomůže.

Mám adsl od O2, tuším nějaké dvoumego. Stává se mi často, i několikrát za den, že přestane fungovat připojení a to i přesto, že telefon, tedy pevná linka, normálně funguje. Párkrát jsem kvůli tomu volala na O2 a tam mi tvrdili, že jim to u mě žádnou poruchu nehlásí a že neví, čím to může být, ale že problém bude pravděpodobně někde u nás.

No, jak se ty moje výpadky projevují... často se stává, že internet nejede hned po spuštění PC, při autologinu QIPu mi to zahlásí "Host not found" a
připojí se až za jednu-dvě minutky. Dřív mi pomáhala oprava připojení v ovládacích panelech, teď už to nefunguje a musím si jen tu chvíli počkat. Často mi to taky vypadne, když si hodně zacpu lajnu. Například před chvílí jsem měla spuštěný messenger, skype, ff a online hru a následoval mírný zásek a poté asi desetiminutový výpadek připojení. Nejsou to ale jediné dvě situace, kdy mi připojení vypadává, stává se to i když mám zrovna všechny aplikace, které mají co dočinění s internetem, vypnuté.
Železem to nebude, sice mám staré PC, ale druhé PC je o poznání novější, řekla bych až velmi nové a na něm se mi to stává taky.
Zkoušela jsem se podívat do nastavení routeru (ovislink), ale tam jsem ničemu pořádně nerozuměla, přece jen jsem ženská a zas tak moc se v tom nevyznám. Nicméně všimla jsem si, že pokud mi připojení normálně funguje, na routeru svítí "data" a "adsl" a když mám zrovna výpadek, tak "adsl" jen bliká a "data" nesvítí vůbec. Samozřejmě jsem při výpadku zkoušela i restartovat router, ale ani to nepomáhá.

Už jsem řešila i variantu, že by to mohl být nějaký vajrus, ale to jsem snad s lidmi na viry.cz úspěšně vyloučila.

Tak tedy, napadá mě jen něco špatně nastaveného na routeru, firewallem to taky nebude, protože každé PC má jiný firewall (na mém konkrétně je ZoneAlarm). A nebo mi na O2 lžou. A nebo je to taky něco úplně jiného :]
Děkuji za každý nápad.
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Pochopil jsem, ze jde o router s funkci modemu ADSL, pokud pri vypadku kontrolka onoho ADSL zmeni svuj stav, je chyba jeste pred modemem (stary kabel napr. nebo primo u O2) Hardwarovy problem na routeru nedovedu nijak posoudit.

Nejlepsi bude v dobe vypadku nazhavit telefon O2, nahlasit poruchu a parkrat poprudit. Pri pristich hovorech rovnou nahlasit predesle poruchove listky.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Neuvádíte model ADSL zařízení - pokud máte tzv. "vytáčený", vyměňte za lepší tj, stále připojený. Při potížích restatujte modem ADSL. Stačí vypnout napájení na cca 5 vteřin. Trasu posuďte příkazem Tracert [cíl], kde cíl je např. http://www.volny.cz. Pokud jsou tam větší hodnoty skoků, je ta linka provozně přetížená.

Ukázka:
Tracert http://www.volny.cz
2 16 ms 16 ms 16 ms lo0-bras5-prg1-plus.ctc.prg.vol.cz [88.146.111.4
1]
3 16 ms 16 ms 16 ms pe1-prg1-plus.ctc.prg.vol.cz [88.146.109.161]
4 17 ms 16 ms 16 ms ge3-42.tr2.prg.vol.cz [195.122.209.37]
5 18 ms 16 ms 16 ms ge3-42.tr2.prg.vol.cz [195.122.209.37]
6 19 ms 15 ms 16 ms ge1-2.cr2.prg.vol.cz [212.20.123.18]
7 16 ms 16 ms 16 ms http://www.volny.cz [212.20.96.20]

...vidíte výpis na lince v naprostém pořádku.
Dále ještě zkontrolujte celistvost kablíků a zacvaknutí zástrček.
-----------------------
Poslední tři dny má Skype potíže .....
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Carolyn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 18, 2007 22:39

Příspěvek od Carolyn »

Děkuji za odpovědi.
Model adsl zařízení mám ten stále připojený, takže snad nebude třeba ho měnit.
Zkoušela jsem příkaz tracert na volny.cz a asi čtyřikrát vypršel časový limit žádosti, ale jinak žádné větší skoky.
S voláním na O2 je právě ten problém, že tam na mé lince nevidí žádnou poruchu a tak provedou klasické kolečko "restart PC, restart routeru, ping" a pak mi oznámí, že opravdu neví, čím by ta chyba mohla být způsobena a nashle. Jednou už jsme jim tam dávali tel. č. na mobil, že prý se nám někdo ozve... no a samozřejmě se nikdo neozval :] Asi je opravdu začnu otravovat při každé poruše.
Možná by nebylo od věci zkusit vyměnit kabel, jenže to u nás doma nikdo neví, jak na to, protože vede přes patro kamsi do háje... a neměli by tohle dělat technici z O2, navíc když ten router mám od nich? :]
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

Jestli je i router od nich, tak je porad dokola otravuj, na ne nic jineho nefunguje.
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
eoden
Nováček
Nováček
Příspěvky: 69
Registrován: čtv črc 26, 2007 20:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s připojením... ?

Příspěvek od eoden »

Carolyn píše: Mám adsl od O2
Cauky
ty 4 slova naprosto staci :D
ja mam to same (2mb,o2,adsl) pres modem
na ty vypadky si budes muset zvyknout mi to dělá taky někdy 5x 6x za den prostě se odpojí a ja musím restartovat modem a skouset se pripojit.Někdy sem už fáákt nasraný :evil:

řešení??? :D :Zrušit si adsl.
Ja sem si konkrétně domluvil ADRL (mikrovlny) od 802.cz
vyjde to levněji,stálé připojení,žádný limt fup,žádné paušály
MSI K9NGM (s.AM2),AMD Athlon 3500+ 2.2Ghz,2x1GB Geil DDRII 800Mhz cl4,Sapphire ATi Radeon 1950gt 500/600@627/715,hdd 250GB SATAII
EPICA is best:)
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Podle toho co popisujes bych rekl ze pravdepodobne mas vetsi utlum na lince. Nemas nahodou paralelni linku (zapojenejch vic telefonu bez splitru) ?? Votravuj je at nehcaj tvoji linku proverit.
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Rebel44 píše:Podle toho co popisujes bych rekl ze pravdepodobne mas vetsi utlum na lince. Nemas nahodou paralelni linku (zapojenejch vic telefonu bez splitru) ?? Votravuj je at nehcaj tvoji linku proverit.
ADSL na společné lince s telefonem bez splitru nefunguje vůbec.

2 Carolyn: Kde bydlíš? Jak jsi daleko od ústředny? Jak je stará kabeláž u tebe v domě? Jak máš dlouho ADSL?
Otevři si http://user.iol.cz a tam si zadej uživatelské jméno a heslo (pokud jsi si to nezměnila, mělo by být uvedeno někde u smlouvy s O2). Vlevo v menu je položka Moje služby. Když jí otevřeš, úplně na konci bude položka Přejít na protokol PPPoE. Aktivuj jí. Kdyby tam nebyla, nelekej se, potom už pravděpodobně na tom protokolu jedeš. Zhruba do tří dnů by to měli na O2 přepnout (poznáš to tak, že ti nepůjde I-net vůbec), potom je nutné přepnout ten protokol v routeru. Jsem si jistý, že to s manuálem zvládneš. :)
Přejít na tento protokol většinou řeší většinu problémů s nestabilitou DSL.
Jinak prostě donuť techniky O2, aby přijeli - jakmile přijedou, tak je to v pohodě, vetšinou to jsou pohodáři, neměl jsem s nima nikdy moc problém. Ať ti proměří sílu signálu před vchodem do domu a pak přímo u počítače atd. Tak zjistíš kde se ti ztrácí nejvíc signálu a můžeš zjednat nápravu.

EDIT: Kabely u tebe v domě nejsou O2, ale tvoje. O2 vlastní kabely k přípojce na hranici pozemku, a dále vedou tvoje kabely do jejich routeru :)
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Maarvin píše:
Rebel44 píše:Podle toho co popisujes bych rekl ze pravdepodobne mas vetsi utlum na lince. Nemas nahodou paralelni linku (zapojenejch vic telefonu bez splitru) ?? Votravuj je at nehcaj tvoji linku proverit.
ADSL na společné lince s telefonem bez splitru nefunguje vůbec.
No kdyz ma nekdo paralelku tak ma obvykle linku natazenou do vice mist v dome najednou a v 2 (a vice) zdirkach naj zapojeny telefony a v dalsi zapojej adsl a pak tam maj vyssi utlum (delem u ISP a s timhle se setkavam docela casto a vetsinou to nabehne jakmile bud ty telefony odpojej nebo je daj za spliter).
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Rebel44 píše:No kdyz ma nekdo paralelku tak ma obvykle linku natazenou do vice mist v dome najednou a v 2 (a vice) zdirkach naj zapojeny telefony a v dalsi zapojej adsl a pak tam maj vyssi utlum (delem u ISP a s timhle se setkavam docela casto a vetsinou to nabehne jakmile bud ty telefony odpojej nebo je daj za spliter).
Jakmile máš v domě paralelku, a máš po domě třeba tři zásuvky, a jen do jedný dáš DSL, tak ti prostě nepůjde. Vůbec. A není to žádným útlumem, je to tak prostě technologicky daný. Spliter musí být vždycky u "vchodu do domu" a z něj musí jít všechny telefony po domě.
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Maarvin píše:
Rebel44 píše:No kdyz ma nekdo paralelku tak ma obvykle linku natazenou do vice mist v dome najednou a v 2 (a vice) zdirkach naj zapojeny telefony a v dalsi zapojej adsl a pak tam maj vyssi utlum (delem u ISP a s timhle se setkavam docela casto a vetsinou to nabehne jakmile bud ty telefony odpojej nebo je daj za spliter).
Jakmile máš v domě paralelku, a máš po domě třeba tři zásuvky, a jen do jedný dáš DSL, tak ti prostě nepůjde. Vůbec. A není to žádným útlumem, je to tak prostě technologicky daný. Spliter musí být vždycky u "vchodu do domu" a z něj musí jít všechny telefony po domě.
Tak to vypada ze kazdej mluvime o jinym splitru - to co mam na mysli ja (a co davame zakaznikum k modemu) je takovej malej srac do kteryho zapojis tel. kabel ze zdirky ve zdi a z toho splitru mas vystup na kterej zapojis telefon a dalsi do kteryho zapojis adsl...

Jinak pochopitelne kdyz ma nekdo paralelku tak pochopitelne musi mit pochopitelne dalsi spliter diky kterymu si muze natahnout vic telefonu po baraku... (a kdyz je tam tohle a je na tom vic telefonu tak to zpusobuje utlum).
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
Carolyn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 18, 2007 22:39

Příspěvek od Carolyn »

Ahoj, díky za odpovědi.
Ufff, tak to vezmu nějak popořadě.

Tak, bydlím v Brně a k ústředně to mám sakramentsky daleko, teda alespoň šalinou je to na půl hodiny. :) ADSL už máme... hmm... čtyři roky, plus mínus. Na ten protokol se podívám zítra, ale udělám to někdy až nebudu doma, protože 3 dny bez internetu by naši rodinu trošku vykolejily (pokud jsem to přepínání teda pochopila správně). V nastavení routeru už jsem párkrát šmejdila, takže se toho nebojím.

Akorát kdybych si chtěla kabely vyměnit (mám podezdření, že je jeden trošku poškozený), koho si na to mám zavolat? Sami to určitě neuděláme, jak jsem říkala, přes to patro natahovat kabel je u nás trochu problém. Kdybych donutila O2 techniky, aby přijeli, mohli by udělat i to?

Víc telefonů zapojených nemám, pouze máme dva počítače, ale to je asi nesmysl, že by zrovna tohle dělalo problém. A myslím, že ten spliter, o kterém mluví Rebel44 máme, takovou bílou malou krabičku, do které se zapojuje telefon a internet...

Jinak měnit providera zatím nechci, ráda bych tomu napřed přišla na kloub. Máme už nějakou nabídku od UPC, protože máme od nich televizi, ale tomu moc nevěřím. A internetu jinak než přes kabel moc taky ne, upřímně řečeno. Nerada bych při každém deštíku přišla o připojení. :))
Uživatelský avatar
Maarvin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 399
Registrován: pát čer 22, 2007 07:43
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Maarvin »

Jestli máš DSL 4 roky, tak celkem na 100% máš ještě starý protokol PPPoA.
Neboj, nebudeš tři dny bez internetu... :)
Internet normálně půjde, a tak zhruba ZA tři dny nepůjde. Potom stačí jen prohodit protokoly v routeru a za pár minut jsi zase on-line. I když v tvém případě bych tak hodku počkal, abych měl jistotu, že to nejde kvůli protokolu ;)
Technici O2 ti alespoň řeknou, jestli je ten kabel tak poškozený, že se v něm ztrácí signál. Pak už se s nima nějak dohodneš. Buďto to udělají, nebo ti řeknou o někom, kdo to udělá.

P.S: Jestli máš možnost jít na kabelovku (UPC), tak neváhej ani minutu a už ruš DSL!
Odpovědět