Download | Programy

Restarty po instalaci KB932596 a KB938979 - Vista64

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

RiMr71
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 09, 2007 10:33

Restarty po instalaci KB932596 a KB938979 - Vista64

Příspěvek od RiMr71 »

Zdravím.
Mám Vista Premium a už dřív jsem zjistil, že se mi po instalaci výše uvedených updates "pravidelně" restartuje PC. Tak jsem je tedy skryl a neinstaloval a PC šlapal dál. Jenže v posledních updates je stejný problém a mě už prostě nebaví po instalaci každých aktualizací trnout, jestli zrovna tyto mi počítač shazovat budou, nebo ne... Nehledě na to, že jsem si nekoupil legální OS zrovna s tímto záměrem. Na Internetu jsem vyčetl, že to souvisí s podepsanými ovladači, ale já prostě nevím, jak zjistím, který ovladač kterého zařízení to způsobuje. Možná bych šel do toho, ačkoliv se mi vůbec nechce, celé Visty přeinstalovat a narvat tam ty aktualizace před instalací čehokoliv dalšího, ale obávám se, že by to nepomohlo a jenom bych ztratil čas.
Nemáte pro mě nějakou radu (nemyslím tu, ať se vrátím na XP, jsem totiž "jinak" s Vistama nadmíru spokojený).
Díky moc.
RiMr.
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Nejdriv sem napis veskerej HW co mas v kompu

Pred tim restartem hodi ti to neco ? nejakou hlasku? BSOD? - jestli jo tak sem hod screen.
Zkontroloval si celej komp antivirem?
Mas aktualizovany vsechny ovladace?
Nemas treba zvukovku od Creative?
Ma k tomu PC pristup vicero lidi? (kdyz je clovek na kompu prihlasenej jako admin tak se da udelat spousta "vtipku" a to celkem rychle...)
Nainstaluj uplne vsecny aktualizace
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
RiMr71
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 09, 2007 10:33

Re: Restarty po instalaci KB932596 a KB938979 - Vista64

Příspěvek od RiMr71 »

Děkuji za odpověď.
Jo sestava, sorry...
Asus P5B, Core2Duo, 2GbRAM 800MHzCorsair, Ati1950Pro PCI-E, int. zvukovka, SATA disky, běžná palírna... Nic vyjímečného. Periferie pouze běžné USB myša a klávka, USB HUB. Kvalitní zdroj (stavěl jsem to podle dop. sestav z DDWRLD). Problém je stejný bez ohledu jestli běžím na zákl. frekv a napětí, nebo nataktované.

Restarty jsou bleskové, bez hlášky a bez varování. Po naběhnutí sytsému se akorát objeví obligátní hláška že byla činnost obnovena po závažné chybě blábláblá...
Ovladače aktuální, včetně Biosu. Stejné problémy i na starších ovladačích (problém je starý několik měsíců). Některé aktualizace jsou v pohodě, některé způsobují tento problém. Je únavné zjišťovat, které jsou které.
Po instalaci všech dostupných aktualizací-stejný problém.
Antivir ano-AVG-no problem.
Více uživatelů-ano-moje děti. Jenom brouzdají a hrají hry. Mají omezené práva a přes rod. kontrolu sleduju, jestli nedělají nějaká alotria.
Když problémové aktualizace zpětně odeberu (ještě že to jde), tak Visty jedou v kuse celé dny bez problému. Jakoukoilv z nich nainstaluju (nebo všechny) - pár minut - restart a furt odokola...
Na webu jsem vyčetl, že lidí s podobnými problémy je relativně dost. Taky jsem četl názor, že má tento problém odstranit SP1. Tak ještě počkám...
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Zatim tyhle aktualizace neinstaluj a ockej na SP1 - mela by vyjit nekdy na prelomu ledna a unora - pak bych je zase zkusil...

Kdyz tak se koukni do nastroje "Sledovani spolehlivosti" - jsou tam veskery chyby - co to hlasi u techhle restartu?
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
RiMr71
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 09, 2007 10:33

Vyřešeno

Příspěvek od RiMr71 »

Jetico firewall-musí být verze min 20035, pak je to OK.
Ale trvalo to...
Cliff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: čtv lis 23, 2006 13:01

Příspěvek od Cliff »

mi stačilo když jsi napsal Vista 64bit :D
CPU:E4300 1,8GHz(2,7)+Noctua NH-U12F , Gigabyte DS4, Kingston 2*1Gb , ATI Radeon X1950XT+VGA ThermalRight HR-03 , Forton bluestrom II 500W, ASUS DvD RW, Tt Matrix..
RiMr71
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 09, 2007 10:33

Příspěvek od RiMr71 »

No to máš tak.
Teď, protože jsem už zkoušel všechno, jsem vyndal RAMku, ale teď když vím čím to bylo ji nacpu zpátky. A 8 Gb RAM jaksi jinak neobsloužím... A nemám ji tam z rozežranosti, holt DTP si žádá svoje...
A Visty z toho, že firewall prováděl nepovolené operace s pamětí, neviním.
Opět se staly mým oblíbeným systémem, který pro moje účely nemá chybu.
A i ty gamesy si zahraju. Poslední měsíc jsem dohrál nové MOH, COD a před pár dny Crysis.
Odpovědět