Download | Programy

Sestava ála kombinace

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Sestava ála kombinace

Příspěvek od Pockmat »

Zdravím, chtěl bych si na Vánoce pořídit nový PC, jelikož moje stávající není už nic moc, hlavně jsem si chtěl pořídit novou grafiku, ale nemohu, jelikož mám zastaralou MB (cca 3-4roky). Tudíž, jsem si vybral na sestavu tyhle komponenty:

- chladič Noctua NH-U12F
- RAM KINGSTON 2GB/800MHz DDR2 CL5 DIMM (Kit 2x1GB)
- HDD Seagate 250 GB SATA II
- case Aerocool I-Curve SV
- MB ASUS P5N32-SLI PREM/WF/3PCIe/FW/2GL
- INTEL Core 2 Duo E6550 2,33GHz/4MB/1333MHz/LGA775 - Conroe
- řadič Promise TX2 2x int.Ultra ATA-133, PCI
- Zdroj Fortron BlueStorm II 500W ATX v2.2

Jelikož mám ve starém PC nový 320Gb HDD Seagate, tak kvůli tomu ten řadič. Zvukovku mám Creative SB Audigy 2 ZS, tak ji tam taky šoupnu. Mechaniku mám též novou, tak tam přijde taky. Grafika je zatím na MB, časem si pořídím novou, momentálně nejsou peníze.
Myslím, že jsem na nic nezapomněl... ?!

Co na to řikáte?
Jinak cenově to vyjde na cca 16 000,-Kč s DPH s testováním a sestavením.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
patap
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 1362
Registrován: úte čer 19, 2007 17:37
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patap »

Ramky bych vzal A-Data viesta.
Jinak to vypadá OK.
|Šrot 1||Celeron D 2,93Ghz|MSI 865PE Neo2-V|2GB RAM|Radeon 9550 256MB|Maxtor 160GB ATA + Hitachi 160GB SATA|LG 4163B + Samsung SH-S223Q|Fortron 350W|Samsung 940BW|Logitech X-230|A4tech X-750BF|HP PSC 2355| |Šrot 2||A64 2800+|MSI K8N Neo3|1GB RAM|Radeon X550 256MB|Seagate 200GB SATA|Benq DVD-RW|EC 400W| |High-end||PIII 800mhz|QDI SynactiX 5EP|512MB RAM|GF2|WD 30GB|Forton 200W|
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Proč A-Data? já osobně používám v PC jednu Kingston a v notebooku ji mám taky a bez problémů. Na ty vybrané je ještě doživotní záruka. :idea:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
azuro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: ned lis 11, 2007 10:52

Příspěvek od azuro »

[quote="Pockmat"]Proč A-Data? ..../quote]

Jelikož to máš výhodnější a levnější.Svojí kvalitou se bez problému vyrovnají.A-Data jsou v součastnosti jedna z nejlebších voleb pro koupi RAM pamětí.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Pane moderátore !!

Mě se to líbí a rozhodně jestli chceš a máš na Kingston, tak to nech, jsou to prostě Kingston !!

Jen si rýpnu do zdroje. Fortrona bych řešil jako poslední možnost, ale to se o mě asi ví. ;)

Jinak OK. Počítač jak víno. ;)

Edit: mimochodem je to sestava za dobré peníze !!
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

No, jsem si celkem oddychnul. Docela dlouho jsem to daval dohromady...

Jinak, ted asi taky rypnu do srsniho hnizda, ohledne procesoru. Co jsem mel prvni PC, tak jsem mel AMD. Tedka jedu na AMD Anthlon. Prestoupit na Intel bude pro me novinka a smeruji to k me otazce, jaky tedy procesor? AMD nebo Intel? AMD jsou sice levnejsi, ale nekdo rika, ze jsou mene vykonne... :?:

EDIT: Proc bys resil Fortrona jako posledni moznost?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Pokud budeš a chceš a umíš taktovat, tak je tu jediná možnost a to je Intel. AMD se kupuje už hotové s taktem+nějaké pošimrání. Teď jsou ceny jinde a jsou dostupné 4 jádra od Intelu, tak není důvod šetřit a taktovat, ale před nedávnem se prodával Intel na co nejmenší frekvenci za malé peníze s tím, že se dostaktuje, teď to tak už není. Teď jsou 2 jádrové processory za hubičku. Příští rok to vidím na přechod na 4 jádra.

V dnešní době nech processor co chceš, je za malé peníze a i pří nepřetaktování má brutus výkon a to máš pořád možnost tatkování. ;)

Edit: Fortron podle mého názoru, je kvalitní ekvivalent lepším zdrojům. Tím nesnižuji jeho kvalitu, určitě ne, ale .....

Zdroj, tak Seasonic - Enermax - Corsair a když je ti líto peněz, tak Fortrona. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Cliff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: čtv lis 23, 2006 13:01

Příspěvek od Cliff »

podle chladiče utvrzuju, že budeš taktovat ber Intel Core dneska nemá konkurence......

ortron podle mého názoru, je kvalitní ekvivalent lepším zdrojům. Tím nesnižuji jeho kvalitu, určitě ne, ale .....

Zdroj, tak Seasonic - Enermax - Corsair a když je ti líto peněz, tak Fortrona.
a ja si rypnu proč dávat více peněz za zdroj když vím, že tehnle uplně vystačuje :)
CPU:E4300 1,8GHz(2,7)+Noctua NH-U12F , Gigabyte DS4, Kingston 2*1Gb , ATI Radeon X1950XT+VGA ThermalRight HR-03 , Forton bluestrom II 500W, ASUS DvD RW, Tt Matrix..
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

No, taktovat. Už jsem o tom přemýšlel, ale teorie má daleko do reality ...
Jinak, jsem se trošku sekl s tou MB, mám tam špatný typ. Nejde k procesoru ani k tomu HDD. Už jsem to opravil, ale tady na webu ne... Tak jenom pro info.
Prostě bych chtěl nějaký PC, který za 3 roky nebude úplně k vyhození a půjde na něm dělat dost věcí, ne jak tady můj současný AMD Anthlon 1.5Ghz. Začíná to být s ním docela utrpení. Ale jak kolují pověry, že se tyhle Anthlony přehřívájí, tak musím říct, že to není pravda. Ani jednou jsem s ním neměl problém. První moje PC měl CPU AMD Duron 700 Mhz a taky jsem s ním a nemám problémy. Doposavaď slouží v kanceláři a v pohodě na něm jedou Windows XP Pro s 512 MB RAM. :)
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Hraješ hry?? Taktuješ??

Ano?? Pak takto:

Obrázek

Nehraješ a netaktuješ??

Pak takto:

Obrázek


A zbytek můžeš investovat do lepčejšího monitoru...


EDIT: A klidně teda vynechej i mechaniky :oops:
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Diky za nabídku, ale asi zůstanu u toho svýho výběru... Ale každopádně jsem se už rozhodl. :cool:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

Pěkná case ;) ...aleee

Má ji kamarád a už si ji nechal reklamovat kvůli bočnicí že prej tam nedrží..
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Hm. Za ty prachy. Mohl mít jen špatný kus. Tak třeba já: dostal jsem kdysi na Vánoce novou grafiku, dal ji do PC a zjistil jsem, že je vadná. Tak šla na reklamaci, tam mně to pouze potvrdili a dostal jsem další novou. To je pech... :?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
patap
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 1362
Registrován: úte čer 19, 2007 17:37
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patap »

To se stává celkem často, že příjde něco vadné.
Mojemu známému se spálila grafika a tak chtěl vybrat novou.No obědnali jsme ji, přišla domů a nasledně (ještě před zapojením grafiky) mu shořela deska.tak jsme obědnali novou i s ramkama.Přišlo to domů, všecko jsme zapojili a nakonec jsme zjistili, že má vadné ramky....to je teda pech...
|Šrot 1||Celeron D 2,93Ghz|MSI 865PE Neo2-V|2GB RAM|Radeon 9550 256MB|Maxtor 160GB ATA + Hitachi 160GB SATA|LG 4163B + Samsung SH-S223Q|Fortron 350W|Samsung 940BW|Logitech X-230|A4tech X-750BF|HP PSC 2355| |Šrot 2||A64 2800+|MSI K8N Neo3|1GB RAM|Radeon X550 256MB|Seagate 200GB SATA|Benq DVD-RW|EC 400W| |High-end||PIII 800mhz|QDI SynactiX 5EP|512MB RAM|GF2|WD 30GB|Forton 200W|
Radeon™
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: pát led 26, 2007 17:08

Příspěvek od Radeon™ »

;) Tak to bych nechtěl zažít to jak vypráví patap :roll:
Odpovědět