Download | Programy

ACPI problém

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

xsysel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 16, 2007 21:37
Kontaktovat uživatele:

ACPI problém

Příspěvek od xsysel »

Mám takový problém, na starém kompu, který se mi podařilo získat (Compaq Deskpro EN SFF C466) byly Win98SE, ale pro mé účely jsou k ničemu, potřeboval jsem nějaký z NT/2000/XP. Tak jsem chtěl instalovat 2000, ale vyhazovaly chybu ACPI, to samé XP i dokonce 2003 Server. V té chybě ale byla rada, že mám při spouštění instalace zmáčknout F7. To jsem zkoušel, u W2000 instalace dojde k místu výběru oddílu disku a když nějaký zvolím tak se objeví modrá prázdná obrazovka bez textu a konec, u WXP to dojde do stejného místa a výsledek stejný... W2003 dokonce začnou kopírovat soubory, ale někde u 10% to opět padne. Tak jsem si myslel, že by to možná Linux mohl překousnout... Ani Ubuntu ani Fedora, oboje zhavaruje... Tak jsem ještě aktualizoval BIOS, pomohlo to, protože nemusím dávat tu F7 při instalaci, ale to je vše, nic nejde nainstalovat, ani Linux nejde... Ještě lepší na tom je, že boot CD s instalací W98SE se nerozjede, hlásí I/O error, ani bootovací disketa z 98ček nefunguje.... A rozinstalovat Win na ten disk na jiném PC a pak ho dát do Compaqu už jsem taky zkoušel, Compaq hlásí Chyba při čtení disku..

Díky moc za jakoukoli dobrou radu, jsem už bezradný :?
Sysel
GhostFace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon říj 22, 2007 16:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GhostFace »

no tak to vypada, ze disk nejspis odesel do vecnych lovist
xsysel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 16, 2007 21:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xsysel »

GhostFace píše:no tak to vypada, ze disk nejspis odesel do vecnych lovist
To jsem si taky myslel, ale zformátovat jde v poho, dokonce i "sys C:" funguje v poho a rozjede se m i do příkazové řádky.... A když jsem tam dal jiný disk, tak už bios hlásí nějakou chybu a pak jakoby chce vjet do biosu, ale zůstane jen dole na obrazovce modrý obdélník a nic víc...
GhostFace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon říj 22, 2007 16:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GhostFace »

aha, tak to sry, tak to nejspis nebude disk, prenecham to radsi zkusenejsim, snad nekdo poradi ;)
Odpovědět