Download | Programy

Tichá pumpa pro vodní chlazení

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Entragian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř srp 08, 2007 22:03

Tichá pumpa pro vodní chlazení

Příspěvek od Entragian »

Zdravím vás,
sháním pumpu pro vodníka. V současnosti mám skříň od thermaltake, konkrétně kandalfa s integrovaným LCS. No, problém je v pumpě, ne že by nebyla výkonná, ale je poněkud vrčivá. Ze začátku nebyla, ale zhoršuje se to čím dál tím víc, a už mě to dost irituje. Takže sháním náhradu. Tzn expanzku + rezervoár + čerpadlo (protože tohle všechno je u kandalfa integorvaný v jednom kusu) radiátor si z principu musím nechat a ani není potřeba ho měnit. Bloky na GK a CPU taky můžu nechat, ale asi se jich zbavím společně se zbytkem vodníka, ale to může počkat až časem.

Proto bych se rád optal na zkušenosti, případně značky (ce je zač Laing?).
Hadičky současnýho systému jsou jsou: 3/8” (pokud to hraje roli), ale určitě je spouta redukcí.

Předesílám, že můj výběr je založen na "co nejtiššeji, prosím"
Líbí se mi tenhle výrobek, sic enetuším, jestli ono uložení pumpy do vody opravdu utlumí zvuk, ale mohlo by to fungovat, že....
Eheim AGB Station 600 II - 12 V
http://casemodding.cz/index.php?pg=deta ... 34&kat=204
Obrázek

rád bych se dočkal nějakých návrhů, hlavně značky, provedení.
děkuju :)
Uživatelský avatar
renda4
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: stř pro 12, 2007 12:03
Bydliště: H A V Í Ř O V

Re: Tichá pumpa pro vodní chlazení

Příspěvek od renda4 »

rád bych se dočkal nějakých návrhů, hlavně značky, provedení.
děkuju :)[/quote]

Tuhle pumpu mám v akváriu a nemůžu si stěžovat , jede nonstop a je celkem tichá tato značka mezi akvaristy patří mezi ty lepší. Snad ti ta informace trochu pomůže.
AMD5000+BE@2800MHz , ASUS AM3 770 , A-DATA EE 2x1024 800 DDRII , 0,5TB Hitachi SATAII , HD3850 ,FORTRON 400W , CASE 455x200x430 , FREEZER 64PRO
Entragian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř srp 08, 2007 22:03

Re: Tichá pumpa pro vodní chlazení

Příspěvek od Entragian »

díky za reakci,
o Eheimu jsem právě slyšel samé dobré, nicméně nevím nic o jiných značkách....

Btw, co to znamená celkem tichá? já pumpu nechci ani slyšet,proto sháním novou... je něco k čemu bys ji přirovnal? (120mm větrák na 800rpm, harddisk, větrák na radeonu 2900xt...)
Uživatelský avatar
overclocker123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 960
Registrován: úte lis 21, 2006 19:17
Bydliště: Rudník
Kontaktovat uživatele:

Re: Tichá pumpa pro vodní chlazení

Příspěvek od overclocker123 »

Eheimy sou hodně výkoný čerpadla.
Sám používám Eheim čerpadlo. A je neslišitelný. Grafická karta ho přezve vždycky. I ten větrák je hlučnější.
Mám dva fany od firmy Noctua a při hlubším zkoumání zjistíš že čerpadlo je méně hlučné.
Entragian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: stř srp 08, 2007 22:03

Re: Tichá pumpa pro vodní chlazení

Příspěvek od Entragian »

Fajn, můžu se optat na typ čerpadla?
Jinak, já mám vodníka právě kvůli grafice.... gk je 2900xt... a ta přeřvala i ledničku a topí víc jak trouba... jen mě mrzelo, že než se dal sehnat pořádný vodní blok, grafika zastarala a čerpadlo se rozhučelo (na začátku byl neslyšnej i ten zatracenej thermaltake). Inu, není nad to naplánovat si investici dopředu...
Odpovědět