Download | Programy

Pomoc s bootovaním

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Anakin

Pomoc s bootovaním

Příspěvek od Anakin »

Ahoj všichni

Prosím o radu. Mám problém se svím novým compem ... Chtěl jsem si to sestavit hezky sám a teď potřebuju nutně helpnout.

Compa mám složeného, ale když chci rozjet win tak mi to ohlasí disk falue ... a konečná. mužu v klidu nabootovat s CD a naformátovat disk, ale stejně to skončí zase u hlašky Disk ... :| Nemáte nějaký nápad či radu co by se dalo dělat?

Sestava je taková:

DFI NF UltraII-M2
Ram Samsung 512 DDR2
AM2 A64 3200+

GeForce 7600 GTS
Zdroj: Forton 350W
disky mám dva:

WD SATA300/320GB ... ten je nový uplně čistý
Samsung ATA133/160GB .... na tomto je i systém, ale ať dělám co dělám nenajede z něho ani náhodou :-(
V biosu je normálně vidět

Dík za rady, začínám být zoufalé
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

disk falue? Tak to jsem jeste nevidel :lol:

Obcas se stava, ze je zakazenej zapisovat do MBR, aby se tam nedostal vir ;) Pri instalaci woken je treba vypnout antivir na zakladni desce. Ale to je trochu jina hlaska :?
Uživatelský avatar
Wthulmann
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 28, 2006 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wthulmann »

Takze napada me toto:
nemas vytvořenou prartition na tom novém disku, který je nastavený jako primární bootovací. Proto vidíš oba disky v biosu, ale widle nenaběhnou. Můžeš mít sice nastavené bootování z disků, ale někdy se to chová hovadsky a kdyžto nejde z prvního takto druhý nezkusí.

Zkráceně: bootuje z nenaformátované SATY místo ze staré IDE.

takže co uděláš:

1)odpojíš systémový disk (pro jistotu)
2)spustíš instalaci z cd, proklikáš se jako bys chtěl instalovat, vytvoříš na tom novém westernu oddíl. Nemusíš formátovat.
(je v tomhle okamžiku disk vidět? nebo byl vidět jen ten starý?)
4) restartuješ, Ted by to teoreticky při nabíhání melo místo hlášky
disk failure (nebo co) napsat non-system disk, vypni
5) zapoj systemovy disk
6) restart -> BIOS hledáš ve "standard bios features" (nebo advanced? ted nevim) moznost nastavit ktery hdd se bude bootovat prvni. (Boot priority order je neco jineho, tam si jen vybíráš CD/hdd/atd..) Vyber samsunga, melo by to bezet. u moji desky je to hned prvni submenu v advanced.

jestli to nebylo timhle tak nevim. pri jine prilezitosti nez bootovani z disku bez vytvořeného oddílu jsem tuhle hlášku neviděl.
Nesnáším ACER

09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0
Anakin

Příspěvek od Anakin »

Tak konečně jsem to včera rozchodil, starou Atu jsem uplně vynechal ( stejně ho dávam pryč). A udělal jsem vše podle návodu víše. Systém se nakopíroval na C: a při bootovaní to zas dělalo neplechy ( pro oživení to psalo něco uplně jiného :-() ... nic méně mi bylo ještě poraděno, že když se nevypne v Biosu RAID tak to prostě nepojede. RAID jsem mněl zapnutý, leč všechny možnosti v podskupině vypnuté. Vypnul jsem tedy i RAID a šup instal win vás vítá ... Ten RAID jsem si zapl nejspíš sám (jsem piňda), protože podle manuálu je v Ref. disable.

Díky za všechny rady, jsem zase o něco chytřejší a klidnější, že to jede)
Odpovědět