Download | Programy

pruzne pripojenie na internet

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

coppa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 18, 2006 09:25

pruzne pripojenie na internet

Příspěvek od coppa »

Rad by som nejake mobilne pripojenie na internet. Lenze neviem, aky hardware si na to zakupit. Notebook sa mi zda moc velky, takze dilema je medzi PDA a nejakym smartphonom. Aby som bol uprimny, ani v jednom sa nevyznam. :D
1) Najviac ma trapia rozlisenia. Neviem si dobre predstavit, ako si na tych par bodoch mam pozerat webove stranky.
2) A idu vobec na tom vsetky webove stranky?
3) Ako je tam riesena bezpecnost (nejaky firewall)?

Najde sa nejaky odbornik, co mi odpovie? :D
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

jestli má pda display třeba s rozlišením 640x480 tak prohlížení webu nebude moc pohodlné u většiny webu - jsou optimalizovány pro rozlišení 800x600 nebo 1024x768 takže se ti dole objeví vodorovný posuvník, což bude dost spomalovat práci. Pak je ještě možnost koupit nějaký menší notebook třeba s 11" display a ten váži asi 1kg - oboji má svoje + a - a nic není dokonalé ve všech směrech.
SW firewally jsou určitě pro všechny produkty.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
coppa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 18, 2006 09:25

Příspěvek od coppa »

Keby je tam moznost nastavit obraz opacne, tak by tych 640 bodov bohate stacilo...ono skor ide o to, ze smartphony nemaju ani to VGA rozlisenie. A u PDA je tych VGA rozliseni dost malo, nehovoriac o fakte, ze ked uz to VGA rozlisenie ma, tak do neho nemozem vlozit sim kartu na mobilny internet :(
Notebook je moc velky...tam nejde ani o hmotnost ako o velkost. 11´´ uz len tak medzi veci nehodim..

Strasne by som uvital nejaky tip na dobre a nie prilis drahe PDA (tu je to relativne ;) ).
Uživatelský avatar
Wthulmann
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 28, 2006 21:52
Kontaktovat uživatele:

zkušenosti

Příspěvek od Wthulmann »

Mám zkušenosti s těmito výrobky:
iPAQ hx4700 - velký display, dobré připojení přes wifi, výhoda v ovládání díky dotekovému display, display jde otočit i na šířku což pro zobrazovaní celé stránky na šířku vystačí.

nokia E61 - wifi, gprs/G3 funguje. Dobré tak na maily a čtení webu, slušná navigace a ovládání i bez dotykového displaye, ale na hranici použitelnosti. problém je u stránek s certifikátem, prostě se nejde přihlásit.

SONY Vaio... to jsme měl půjčené na jedno odpoledne od spolužáka. Nádhera. Malý lehoučký notebook co se vejde snad i do kabelky, všechny druhy připojení, perfektní záležitost. Ale cena asi 35000


btw. pokud máš třeba starou noki 6310 (v bazaru za 500,-) tak do ní vložíš kartu s podporou GPRS a přes bluetooth to můžeš posílat do PDA. s tím hx4700 mi to tak funguje. a výdrž je skvělá.
Nesnáším ACER

09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0
coppa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 18, 2006 09:25

Příspěvek od coppa »

Co presne znamena ten certifikat? To sa tyka vsetkych stranok chranenych cez SSL (https)?

Inak, ten napad so starym telefonom s bluetoothom a vynikajucim PDA (ktore vsak nema GSM) je velmi dobry...az na tu jemnu nepraktickost...ale to by sa uz dalo zniest...
Uživatelský avatar
Wthulmann
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 28, 2006 21:52
Kontaktovat uživatele:

https

Příspěvek od Wthulmann »

jo, ten prohlížeč od nokie nejspíš nezvlada https.
nezkoušel jsem tam dávat jiný. Taky to může být něčím jiným, ale vzhledme k tomu že se to projevilo u dvou stránek které vyžadují přijmutí certifikátu, tak jsme došel k tomuto závěru. Obě jsou https. Zkoušel jsem komerční banku a ještě náš školní systém.

Jinak to s tou nokikí přes bluetooth :) no nepraktické to je, ohledně místa, ale zas bluetooth má celkem slušný dosah a ušetříš sloty pda a v případě potřeby to můžeš spárovat třeba i s notebookem aniž bys musel kupovat drahé pcmcia karty.
Nesnáším ACER

09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0
coppa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 18, 2006 09:25

Příspěvek od coppa »

Tym usetrenym slotom v PDA som moc nepochopil :|
Inak, to s tym notebookom bola dalsia z vyhod, ktore ma napadli. Inak, to spojenie telefon - PDA (popripade notebook) je nejakym sposobom chranene, respektive da sa zabranit tomu, aby sa mi na ten net nepripojil niekto iny?
Uživatelský avatar
Wthulmann
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 28, 2006 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wthulmann »

no, telefon se vždycky s něčím spáruje... zvládá jen jedno bluetooth připojení. nemůžeš distribuovat signál pro dvě zařízení... takže ti do toho nikdo nevleze. zkoušel jsem to. chtěl jsem to. ale musíš ukončit jedno a pak vyrobit nové připojení.

to s tím slotem jsem myslel tak, že můžeš mít gsm adaptéry do nějakého slotu a do pda tak přímo nacpat simku... ale to bych nedělal. ani jsme tuhl e variantu tenkrát moc nepokoušel. nějak ji nevěřím. stačí problémy s GPS...
Nesnáším ACER

09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0
coppa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 18, 2006 09:25

Příspěvek od coppa »

A existuje vobec nejaky GSM adapter, ktory by sa dal pouzit aj pre bezne PDA? Lebo ja som nic take nenasiel. Jedine, co som nasiel, su nejake PDA, ktore priamo podporuju GSM (takze do nich mozem dat SIM-ku). Ale tie su zvycajne v ostatnych paramateroch (predovsetkym rozlisenie displaya, ale prakticky aj cena) o dost horsie ako PDA bez nich. Lebo mne by takato varianta nevadila. Tak ci tak by som mal priamo od operatora SIM-ku iba kvoli mobilnemu internetu. Len stale neviem najst to spravne zariadenie :|
Odpovědět