Download | Programy

Restart WinXP (VIA+ATI :( )

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Hansz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:55

Restart WinXP (VIA+ATI :( )

Příspěvek od Hansz »

Můj problém spočívá v nemožnosti naistalovat WinXP_SP2 a ovladače na Grafiku.Pokud začnu instalovat tak vše proběhne v klidu až do doby než nainstaluji ovladač na grafickou kartu ,po této instalaci a následném restartu již počítač nenaběhne (do doby než se chce změnit rozlišení je vše v pohodě) někdy se to sekne už po obrazovce "vítáme vás" někdy to najede do win a sekne se to až pak a nebo se jen vypne monitor(nebo jen ztmavne)a na pozadí win najede normálně.Zkoušel jsem snad všechny ovladače na grafiku i čipset a dle těchto variant to dělá vždy něco jiného.
Nejkurioznější je,že tento comp běhal naprosto v pohodě cca 1,5roku a vše začlo až po formatu c: a následném reinstal win.(formát c: nebyl kvůli těmto problémům)Po několika denním zkoušení jsem došel k závěru,že celý problém je v samotné kombinaci ATI 9550+VIA čipset a winXP_SP2.Před tím rokem a půl jsem totiž instaloval winXP_SP1 a ovladače šli z cd dodáváných výrobcem a naprosto bez problému vše fungovalo.

Comp - ASUS P4V8X-X,Celeron 320,512MB,Rad9550 atd.

Tak to by bylo asi vše,co porádíte odborníci :roll:

Ještě upozorním,že v biosu nelze změnit AGP8x na AGP4x protože je zde fixně nastaveno auto.A položka FW zde chybí úplně (zlatý dobrý DFI :cool: )

Jinak dík za jakoukoliv radu.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Pokud Ti slo WXP SP1, nainstaluj je a SP2 tam doinstaluj pozdeji... Staci pak jen zdarma stahnout balicek (SP2) z Microsoftich stranek ;)
Odpovědět