Download | Programy

Výběr karty AGP

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

sebior
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 07, 2007 11:46

Výběr karty AGP

Příspěvek od sebior »

Potřebuji poradit s výběrem graf. karty pro kluka. Teď má 9600XT a sestava je MB Gigabyte GA-K8NS (nForce3 250) s procesorem Sempron64 2500+ Palermo (přetaktovaný z 200 na 280MHz). Nejvíc hraje NFS Carbon, FIFA07 a tak nevím jestli koupit něco silnějšího nebo jestli s tímto třeba rok vydržet a pak koupit něco na PCI-E. Jak čtu zdejší příspěvky tak X1950Pro by tento procesor asi neuživil?
Jacksy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 07, 2007 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacksy »

Pokud uvažuješ o PCI-E znamená to i novou sestavu, pokud zákl. deska nepodporuje sběrnici AGP+PCIE. A pokud chceš pořídit novou sestavu, tak se určitě nevyplatí na rok kupovat novou grafiku.
sebior
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 07, 2007 11:46

Příspěvek od sebior »

S novou mašinou je mi to jasné. Můj problém je jestli teď koupit nějakou rozumnou AGP kartu (a jakou?) a pak mu to PC nějaký rok vydrží nebo se na to teď vykašlat a třeba za rok přejít na PCI-E.
Jacksy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 07, 2007 12:06
Kontaktovat uživatele:

Agp nebo PCIE

Příspěvek od Jacksy »

Určitě PCI-E, je to investice do nového. A navíc karty AGP jsou neůměrně drahé výběr není nic moc. Spíš nic. Za stejnou cenu se pořídí PCIE karty s vyšším výkonem a rychlejší sběrnicí. U AGP se už dál jít nedá, jsou na maximu:) Kupodivu.
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

odpoved neni jednoducha: ta x1950pro by tomu jiste pomohla (dnesni hry nechvaji rocesory chladnymi a na pr*el davaji predevsim graficke karte....obzvlast ty o kterych je vyse rec) a dalo by se rict ze s mou konfiguraci (viz. nize) jsem presvedcen o tom ze kdybych mel tuhle kartu a 2GB ram tak bych bez problemu hral vse.

...na druhou stranu jsou to nemale penize (jak graficka karta, tak pripadne rozsireni RAM) a jejich investice je pochybna pokud ches jit treba za rok do razantnejsiho upgradu.
ISAAC + Fortron blue storm 400W ATX12 2.0, AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2,6GHz (1,35V), DFI s.939 NF3 Ultra-DAGF, Kingston HyperX (HX3200AK2/1G) 2×512 MB DDR 400MHz K2-3-2-6-1 (2,6V) @ 400MHz 2-3-2-5-1 (2,7V), Sapphire ATI Radeon 9600 @ pro, SAMSUNG 200GB PATA 7200rpm + další spotřební harampádí
CZECHcz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 01, 2007 23:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CZECHcz »

Jacksy píše:Pokud uvažuješ o PCI-E znamená to i novou sestavu, pokud zákl. deska nepodporuje sběrnici AGP+PCIE. A pokud chceš pořídit novou sestavu, tak se určitě nevyplatí na rok kupovat novou grafiku.
řekl bych, že zcela nemáš pravdu. tenhle problem sem ted řešil taky... je to napsany v jiném příspěvku v "grafických kartách" . Řešil jsem budto změnit celou desku a přejít na PCIe jako a nebo ještě jednou upgradovat grafiku.
Když chceš upgradovat desku na PCIe tak udělat z toho slušnej comp už chce slušnej procesor, rychle disky a pod. což přijde na mnohem vyšší násobek než jen změnu karty. Hry hlavně využívaj grafiku a mě z GF 6600 GT vyrostl více než jednou na víc výkon v 3DMARK05 . Hry ted jak FIFA takNEED for SPEED jede naplno a v pohodě i na maximum. Jestli máte pro synka dost peněz změnte celej comp...a nebo kartou minimálně na rok (na hry co jsou ve výhledu) by frafika měla postačit. Je otázka , jestli ted loupnout 6 000 Kč za ATI 1950 ( ted je to asi nej grafika v AGP vůči ceně za nákup) a nebo loupnout mnohem víc za zcela jiný comp. Ceny desek a vývoj desek technologie AM2 bude dál. Dneska bych řekl , že volba AM2 a 939 je pro hry finančně stále lepší 939, ale za rok už to bude pro AM2 což je asi směr vývoje. Ta ATI určitě posune synkův comp určitě k lepší hratelnosti minimálně na rok. Měnil jsem to taky svému synkovi:-) a hraje nejnovější hry.
Q6600, deska ASUS EXTREME, GF 8800 ULTRA, 4 GB RAM, WIN XP ...
CZECHcz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 01, 2007 23:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr karty AGP

Příspěvek od CZECHcz »

sebior píše:Potřebuji poradit s výběrem graf. karty pro kluka. Teď má 9600XT a sestava je MB Gigabyte GA-K8NS (nForce3 250) s procesorem Sempron64 2500+ Palermo (přetaktovaný z 200 na 280MHz). Nejvíc hraje NFS Carbon, FIFA07 a tak nevím jestli koupit něco silnějšího nebo jestli s tímto třeba rok vydržet a pak koupit něco na PCI-E. Jak čtu zdejší příspěvky tak X1950Pro by tento procesor asi neuživil?

syn ma 3200+ Barton 2200MHz a ta ATI 1950 s hrama udělal úplné divy.
Já jsem teda skalní v grafikách vůči GF, ale nemohu na tuto ATI říct nic špatného. Druhej comp co je můj ( výkon v podpisu) měl 3 Dmarku 7200 bodů a ATI na AGP měla 6677 bodů.. je vidět, že je to hlavně o grafice hraní her a ne tolik o procesoru....a mít slušnou RAM
Q6600, deska ASUS EXTREME, GF 8800 ULTRA, 4 GB RAM, WIN XP ...
sebior
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 07, 2007 11:46

Re: Výběr karty AGP

Příspěvek od sebior »

CZECHcz píše:
sebior píše:Potřebuji poradit s výběrem graf. karty pro kluka. Teď má 9600XT a sestava je MB Gigabyte GA-K8NS (nForce3 250) s procesorem Sempron64 2500+ Palermo (přetaktovaný z 200 na 280MHz). Nejvíc hraje NFS Carbon, FIFA07 a tak nevím jestli koupit něco silnějšího nebo jestli s tímto třeba rok vydržet a pak koupit něco na PCI-E. Jak čtu zdejší příspěvky tak X1950Pro by tento procesor asi neuživil?

syn ma 3200+ Barton 2200MHz a ta ATI 1950 s hrama udělal úplné divy.
Já jsem teda skalní v grafikách vůči GF, ale nemohu na tuto ATI říct nic špatného. Druhej comp co je můj ( výkon v podpisu) měl 3 Dmarku 7200 bodů a ATI na AGP měla 6677 bodů.. je vidět, že je to hlavně o grafice hraní her a ne tolik o procesoru....a mít slušnou RAM
Trošku jsem to jeho PC zanedbával, má jen 512MB RAM a dva 40GB HDD ( 7200ot/min, ale jen 2MB bufer). Tak teď přemýšlím jak s nejmenšími náklady z toho ven. HDD mu koupím nějakou 250GB SATAII (tu můžu využít i později), ale hold 512MB RAM v tom pohřbím, protože to má jen DDR.
CZECHcz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 01, 2007 23:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CZECHcz »

ted se koukám..oni ty socket 939 už moc slušný procesory do nich nejsou...je už víc AM2.. tak se omlouvám... dneska už je cesta asi AM2 :roll:

tech 512 už na hry moc není.... zkusil bych tu ATI 256 pamětí.... hrát se dá i s 512 RAM , ale u některejch her bude delší nahrání přechodů.... já sem synkovi překopal paměti před rokem.... sehnat někde starší 1 GB
Q6600, deska ASUS EXTREME, GF 8800 ULTRA, 4 GB RAM, WIN XP ...
Odpovědět