Download | Programy

Uloženie pozície ikon na ploche

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Victorio

Uloženie pozície ikon na ploche

Příspěvek od Victorio »

Ahoj, uz tri dni sa pokusam odstranit problem s tym, ze Windows XP mi nechce ulozit nastavenie polohy ikon na pracovnej ploche.
Tj. Vsetko mam nastavene spravne, ikony si umiestnim na pozadovane miesto, roztriedim, atd. ale po restarte sa mi znova zobrazia v lavej casti pokope. Skusal som aj upravu parametrov v registroch, kluc NoSaveSettings, v Policies/Explorer, aj rozne ine navody, ale nic nepomaha.
Problem nastal po cisteni registrov programom RegSeeker.
PC je v domene, prihlasujem sa domenovym uctom, ktore mam dva, pri prihlaseni pod druhym uctom si Windows rozmiestnenie ikon pamata, tj. je to ulozene nastavenie len pre jedneho uzivatela.
Kde by som nasiel kluce pre parametre uzivatela, a ako ich zmenit ? Resp. vyriesit. V registroch sa velmi nevyznam, prosim podrobnejsie, kde hladat. Dakujem

Victorio : :prayer:
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

když klikneš pr. tl. myši na plochu a dáš "Seřadit ikony" -> tak nesmíš mít zatrhnuté "Rovnat automaticky"
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Victorio

Příspěvek od Victorio »

To je jasne, automaticke zarovnanie nemam zaskrtnute,
prave to je divne, ze sa Windows sprava tak, akoby bolo zaskrtnute.
Na nete som nasiel rovnaky pripad v jednom (anglickom) fore , kde po pouziti "cistica" registrov rovnakeho typu uz nefunguje zapamatanie si pozicie ikon na ploche.
Potrebujem vediet, kde v registroch je tato informacia ulozena.
Pravdepodobne "cistic" nieco "zbabral", mozno sa nejaky kluc vymazal, alebo zmenil.
Rovnako mam nastavenie v registroch, aby povolil ulozenie stavu pracovnej plochy, ale nefunguje to.
Uživatelský avatar
Albert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned pro 31, 2006 16:17
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Albert »

nereinstaloval si náhodou ovladače grafické karty? tenhle problém mi jednou kdysi dělaly ovladače matroxu millenia.. možná by mohl být problém v nich.
C2D E6550@2,8Ghz, ASUS P5K-E, ZOTAC 8800GTS 512MB, 4x1024MB A-Data 800MHz, WD 500GB, Seagate 500GB, Corsair 520W, Windows Vista 64bit, Acer AL2723W - 27" -SPVA
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

obnovení systému by mohlo možná pomoct
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Victorio

Příspěvek od Victorio »

obnovenie systemu = preinstalovanie ? , to by som nerad robil, instalaciu PC mam pomerne komplikovanu, kompletne obnovenie vsetkych aplikacii a nastaveni by mi trvalo cca tyzden.(podla doterajsich skusenosti)

Graficku kartu som nemenil, ani nic neinstaloval.

Konkretnejsia otazka, da sa niekde najst subor, resp. informacia o presnej pozicii ikon na obrazovke ?
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

Victorio píše:obnovenie systemu = preinstalovanie ? , to by som nerad robil, instalaciu PC mam pomerne komplikovanu, kompletne obnovenie vsetkych aplikacii a nastaveni by mi trvalo cca tyzden.(podla doterajsich skusenosti)

Graficku kartu som nemenil, ani nic neinstaloval.

Konkretnejsia otazka, da sa niekde najst subor, resp. informacia o presnej pozicii ikon na obrazovke ?
zkus malej test.. zaloz si jineho uzivatele a zkus jestli to dela i jemu....
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Victorio

Příspěvek od Victorio »

pracujem pod adminom, a mam zalozneho admina, s rovnakymi pravami.
ked sa prihlasim ako zalozny, nerobi to.
samozrejme, da sa robit aj pod druhym, akurat by som si musel prekonfigurovat a preklopit archiv posty Outlook, atd.
z netu som stiahol programcek (icon layout, ktory prida do kontext.menu , pravy klin na obrazovke a zobrazia sa nove polozky menu
Save desktop layout a Restore desktop layout), takze ak si usporiadam ikony, a dam save, a po restarte dam restore, tak ich mam, tak ako chcem, ale po niektorych zmenach, napr. v ovladacich paneloch sa znova vrato povodne nastavenie.
Zda sa, ze napriek klucu v registri o povoleni zapisu zmien desktopu aj tak zapis neurobi. ?
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

Victorio píše:pracujem pod adminom, a mam zalozneho admina, s rovnakymi pravami.
ked sa prihlasim ako zalozny, nerobi to.
samozrejme, da sa robit aj pod druhym, akurat by som si musel prekonfigurovat a preklopit archiv posty Outlook, atd.
z netu som stiahol programcek (icon layout, ktory prida do kontext.menu , pravy klin na obrazovke a zobrazia sa nove polozky menu
Save desktop layout a Restore desktop layout), takze ak si usporiadam ikony, a dam save, a po restarte dam restore, tak ich mam, tak ako chcem, ale po niektorych zmenach, napr. v ovladacich paneloch sa znova vrato povodne nastavenie.
Zda sa, ze napriek klucu v registri o povoleni zapisu zmien desktopu aj tak zapis neurobi. ?
heh, presne to sem si myslel... posr. profil. nebejt to primo admin tak ti reknu at si ho zalozis znova a zkopnes jen nastaveni a data... no co s ikonkama netusim. drzim ti palce...
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Victorio

Příspěvek od Victorio »

dakujem za snahu pomoct, zatial to necham tak, na dnes uz stacilo, mozno zajtra nieco vymyslim, pripadne si preklopim vsetko do zalozneho admina, ak to pojde bez vacsich komplikaci.
Alebo posledna moznost, reinstall Windows... :? :?
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

Victorio píše:dakujem za snahu pomoct, zatial to necham tak, na dnes uz stacilo, mozno zajtra nieco vymyslim, pripadne si preklopim vsetko do zalozneho admina, ak to pojde bez vacsich komplikaci.
Alebo posledna moznost, reinstall Windows... :? :?
to je asi zbytecny krok. podle me staci odmazat ucet a zalozit znova. cookies,doku, data aplikaci a podobny pikatchoviny prekopirovat. vetsinou problem dela ntuser.dat kde je neco posaseny. jeste se na to mrknu...
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

obnovení systému != přeinstalování systému
obnovení systému umožňuje sledovat a vracet nebezpečné změny v nastavení PC
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

PCMark píše:obnovení systému != přeinstalování systému
obnovení systému umožňuje sledovat a vracet nebezpečné změny v nastavení PC
no jestli ho ma pusteny.. btw funguje jak kdy... mnohdy dost na prd, ale nekdy pomuze. ale kopirovat vse co jsem zmenil od bodu obnovy nekam jinam a pak ten disk odpojit... no radsi se k tyhle funkci nebudu moc vyjadrovat. za posledni dobu s ni mam jen spatny zkusenosti
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

:P
A je to !!!
Odzalohoval som si profil, zrusil ho, a po znovuprihlaseni do domeny uz je to OK.
Akurat nastavit postu, naimportovat odzalovanu postu Outlook, nastavit konta posty, internet atd. Favorites, Desktop atd.
Takze bolo to v profile sahnute.
Pre istotu mam skopirovany cely profil, ak by bol s niecim problem.
Dufam, ze sa casom neobjavi nejaky novy problem.
Odpovědět