Download | Programy

Problém s TV kartou

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

agregatos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 17, 2007 17:18

Problém s TV kartou

Příspěvek od agregatos »

Při pouštění tv obraz dobrej pouze v klidu - při pohybu se rozloží na proužky v místě pohybu.Při napojení videorekordéru přes S-video hraje jen zvuk obraz je černý. Prosím poraďte. Althon 2600 ,1GB ram ,karta je ITEMS itv-301,připojeno ze SCART na S-video, deska MSI MS-6712 KT4V,gr. Radeon 9250
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

S touto kartou nemam absolutne zadnou zkusenost, nikdy sem je nevidel. Kdo to u nas prodava??

Kazdopadne si stahni z webu vyrobce posledni ovladace a software. Muze to vyresit tvuj problem.

Taky aktualizuj ovladace graficke karty.
agregatos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 17, 2007 17:18

Příspěvek od agregatos »

Prodává je Tesko.To co si mi poradil jsem udělal a žádná změna, ale dík .
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

agregatos píše:Prodává je Tesko.To co si mi poradil jsem udělal a žádná změna, ale dík .
tak zkus pouzit uplne jiny software.

treba DScaler, nebo neco z http://www.tvfreak.cz/modules.php?name= ... ostPopular

jinak ut kartu vrat a kup si poradnou :)
agregatos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 17, 2007 17:18

Příspěvek od agregatos »

Díky za radu - nefunguje to . co je pořádná karta?
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

agregatos píše:Díky za radu - nefunguje to . co je pořádná karta?
Aver nebo Leadtek
agregatos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 17, 2007 17:18

Příspěvek od agregatos »

Dík zkusim
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

1. Prouzky v obraze - kazda TV karta ma nejake nativni rozliseni obrazu (napr. 320x240). Pokud v prehravaci zvolis jine (obyvkle maximalni - napr. 720x576), obraz je prepocitavan a u rychlych scen (napr. primy prenos zasu) dochazi k tomu prouzkovani.

2. Cernobily obraz - je to zpusobeno "nekompatibilitou" zarizeni. Pokud napr. pripojite PC k TV (pres s-video), jde vetsinou cernobile. JE to zavisle na zarizeni (TV, video...).
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Příspěvek od Alf »

Proužkování je způsobeno prokládáním TV obrazu. V nastavení softwaru pro sledování TV je potřeba najít a nastavit volbu "Deinterlace" (pokud tam ta volba vůbec je).
Pokud není obraz vidět, je možná navolený špatný vstup TV karty (kompozit / S-video). Pokud je obraz černobílý, je problém v nekompatibilitě vstupu a výstupu. Častou chybou je např. použití přechodky SCART -> S-video pro výstup z VHS. Ty mají převážně kompozitní výstup a použití přechodky na tom nic nezmění.
agregatos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 17, 2007 17:18

Příspěvek od agregatos »

Tak jsem vyměnil kartu za Leadtek WF TV2000XP Expert a pořád stejná chyba- pruhy přes obraz a rozmazáno v místě pohybu
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Příspěvek od Alf »

agregatos píše:Tak jsem vyměnil kartu za Leadtek WF TV2000XP Expert a pořád stejná chyba- pruhy přes obraz a rozmazáno v místě pohybu
Můžeš vyměnit karet kolik chceš, pokud nezapneš deinterlaci, bude to pořád stejné. Až pojede opět TV Freak, dám ti sem nějaké odkazy, kde se dozvíš co je řádkování (interlace) a jak se na monitoru PC dá potlačit.
agregatos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 17, 2007 17:18

Příspěvek od agregatos »

Dík přesně tohle potřebuju - ukázat krok za krokem. vůbec nevim kde mám zapnout tu deinterlaci.
agregatos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 17, 2007 17:18

Příspěvek od agregatos »

Další informace:nejde zvuk z tv-přes sinče vše ok ale z antény jenom šumí.obraz vypadá takhle jinak čistý
Obrázek
Odpovědět