Download | Programy

Domácí Wi-fi ,prostup stropem.

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Hansz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:55

Domácí Wi-fi ,prostup stropem.

Příspěvek od Hansz »

Zdravím,potřeboval bych poradit s domácí wifi sítí.Nastíním situaci - rodiný domek v patře přistup na internet pomocí wifi (edimax EW-7206APg) odtud přes kabel do wifi routeru (Ovislink - nevím přesně číslo jsem v práci :( )
odtud připojen po LAN desktop a přes wifi notebook.Vše funguje tak jak má,pokud ale přenesu notebook do přízemí (250mm železobetonový strop + nějaká porobetonová zeď cca 300mm) notebook wifi najde i se připojí ale signál je strašně slabý a často vypadává,pokud bych šel na terasu cca 4m ven tak vypadne určitě.Chci se zeptat zda je lepší pořídit novou PCMCIA wifi kartu s konektorem na externí anténu,nebo jestli by nestačilo koupit nějakou anténu k wifi routeru(momentálně je připojena malá anténa která se dodává snad ke každému wifi zařízení).Osobně by se mi líbilo víc druhé řešení z důvodu větší mobility.Dík za nápady.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

nejprve se dá laborovat s umístěním toho wifi routru a pak s polohou antény, mně vždy vyhověla vodorovná poloha.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

investice 160kč do 5dBi anteny (původni je 2dBi) je opravdu minimalni a signalu to dost pomuze.

http://www.ss.cz/default.aspx?URL_MAIN= ... 6222756366
Hansz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:55

Příspěvek od Hansz »

Tak s polohou moc hejbat nemůžu a otáčení moc nepomohlo.Anténu jsem zkoušel i tu delší (dole je rozšířená) a trochu se to zpravilo ale venku na terase je to stále bez signálu.Vypadá to,na tu novou kartu,podívám se po něčem starším a snad něco seženu.Dík za rady :cool:
Odpovědět