Download | Programy

Velký test zdrojů do 600W - výsledky !!!!!

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Velký test zdrojů do 600W - výsledky !!!!!

Příspěvek od Jackal »

Dnes je 14.6. 2007 a vyšel 12 díl časopisu Computer, kde jak jsem dříve psal udělali velkej test zdrojů do 600W.

Testováno je na 3 skupiny -

1. Středně výkonné zdroje
2. Výkonné zdroje
3. Zdroje pro nejnáročnější

Aby nebyl porušen zákon, prý to tak být nemůže, sorry a čau.

XILENCE XP480 a LC POWER LC6550 GP, tyto dva zdroje nekupovat !!![/b]
Naposledy upravil(a) Jackal dne ned čer 17, 2007 17:20, celkem upraveno 4 x.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Ehm...

No nevydržel jsem a koupil jsem si ho (cca 7:00 v trafice na rohu)

Hodnoceny byly tři kategorie... zapoměl jsi "zdroje pro nejnáročnější..."

Pak jsou Výkonné výkonné zdroje (nekecám, tak to mají v tabulce) a pak jsou ty středně...

Námi zmiňovaný Seasonic S12 500W tam ale chybí... škoda...

K Hodnocení... sami si vyrobili jakýsi takýsi výtvor (nebudu hodnotit... nemůžu... nerozumím...)

Chlazení a hlučnost má 30%... to je opravdu důležité... ale aby to byla 1/3 bodů je už moc...

Na druhou stranu účinnost a účiník mají v porovnání s výše uvedeným, pouze 1/5 celkových bodů... někdo má IMHO posunutý práh bolesti, protože necítil tu tupou ránu do hlavy... aspoň stejně bodově tohle hodnotit... jako výše uvedené.

Ohodnotit kabeláž a konstrukci 20% budiž.... ale že by zrovna jednotlivá zpracování pitvali se říct nedá.... na druhou stranu chválili za Cable Managment... i když v závěru píší, že u "těch lepších" zdrojů to může být spíše nevýhoda... (tak jaký je teda výsledek??) .... Díky tomu má Enermax spoustu bodů... navíc... zbytečně....

Velikost výstupního napětí a zvlnění.... no dobře, drtivá většina zdrojů uspěla, až na Bigšmejdy... tady to taky moc nevychytali... ono je docela IMHO jedno jestli ti dává na 12V větvi 11.95 nebo 11.98 .... opět bodově nadhodnoceno...


IMHO - In My Humble Opinion .... Dle mého skromného názoru,,,
Naposledy upravil(a) Awast dne čtv čer 14, 2007 09:10, celkem upraveno 1 x.
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Když už cituješ, ocituj celou větu... nevytrhuj z kontextu...

Fortron je Fortron a Enermax je Enermax... je mi šumafuk jak se co jmenuje...

Čistě hypoteticky... kdyby měl BlueStormII Cable Managment, který Computer takto vysoce hodnotí... nebyl by jako zdroj pátý v pořadí... ale výš... pravděpodobně druhý či třetí o fous... ale o litr levněji...

Okomentovat CM slovy, že je pořádek ve skříni a dát tomu 1/3 (slovy jednu třetinu) bodů je nesmysl... zvláště pak když to sami zpochybnili v "závěru" ....

Tak si nevykládej jejich výsledky mylně, protože je opět na každém, kdo si pozorně přečte celou recenzi a trošku know-how vlastní, že dobrý úmysl se ve zlý obrátil...


P.S. Jak jsem říkal, jedna recenze svět nesboří... hlavně tahle ne...

P.P.S. Nejde o výsledky celého testu, rád bych, aby lidi začali kupovat pořádné zdroje (Ať Enermax nebo Fortron etc.), ať jim kompíky slouží aspoň v tomto směru pořádně, ale pokud najdu "chyby" já... tak nevím nevím...


EDIT: Reagoval jsem na Jackala, ale ten stihl příspěvky smazat...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Awastíku, já smazal ty mé další komentáře. Každý si udělá závěr sám, jen si uvědom, že opět rýpeš do jednoho z nejlepších zdrojů na trhu a hlavně, testery s časopisu Computer beru za odborníky, což i když si myslíš ty, že jsi, tak nejsi. :D :D :D

Nebudu to dál komentovat, páč by jsme se zas hádaly, tady jsou výsledky, tady je realita !! :D
Abych byl objektivní, je to jeden test z mnoha, to vím, ale dost napovídá a dost říká lidem co to vidí po svém, jak to opravdu je.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Awast píše:Když už cituješ, ocituj celou větu... nevytrhuj z kontextu...

Fortron je Fortron a Enermax je Enermax... je mi šumafuk jak se co jmenuje...

Čistě hypoteticky... kdyby měl BlueStormII Cable Managment, který Computer takto vysoce hodnotí... nebyl by jako zdroj pátý v pořadí... ale výš... pravděpodobně druhý či třetí o fous... ale o litr levněji...

Okomentovat CM slovy, že je pořádek ve skříni a dát tomu 1/3 (slovy jednu třetinu) bodů je nesmysl... zvláště pak když to sami zpochybnili v "závěru" ....

Tak si nevykládej jejich výsledky mylně, protože je opět na každém, kdo si pozorně přečte celou recenzi a trošku know-how vlastní, že dobrý úmysl se ve zlý obrátil...


P.S. Jak jsem říkal, jedna recenze svět nesboří... hlavně tahle ne...

P.P.S. Nejde o výsledky celého testu, rád bych, aby lidi začali kupovat pořádné zdroje (Ať Enermax nebo Fortron etc.), ať jim kompíky slouží aspoň v tomto směru pořádně, ale pokud najdu "chyby" já... tak nevím nevím...


EDIT: Reagoval jsem na Jackala, ale ten stihl příspěvky smazat...
Myslím, že to co píšeš jsou tvé emoce a zamlženej úsudek, dál bez komentáře. :D :D :D

Edit 1: Ano smazal jsem své komentáře, protože jsem nechtěl toto téma opět přivést do hádky i když se o to snaží náš novej moderátor Awast. :D

Edit 2: mimochodem, nikdo nehodnotil cenu, ale to jak je zdroj kvalitní. :D A jak je nám známo, za kvalitu se platí. Když chceš ušetřit, koupíš to co jsme tu mnohokrát už napsali. :D
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Jackal píše:.... ale dost napovídá a dost říká lidem co to vidí po svém, jak to opravdu je.
??? Co???


Prosím Tě, oslovuj mne nickem "Awast" , já Tě neoslovuji Jackalíku....

Děkuju...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Omlouvám se Awaste. ;) Tak to je slabota, přenes se přes emoce a buď objektivní a nad věcí, jsi operátor, měl by jsi to umět. :D


EDIT Moderátor/Operátor Awast: Vnořená zbytečná citace, více zde - Chacha, tady někdo neví kudy kam. :D :D
Naposledy upravil(a) Jackal dne čtv čer 14, 2007 09:35, celkem upraveno 1 x.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Proč to všechno beru s úsměvem, protože věty " Enermax nemá smyls kupovat " jsou naprosto mylné a autor těchto vět a názorů buď neví, nebo nechce vědět !!

Opakuji co píši a co si myslím, že to tak je. Kdo chce kvalitní zdroj, tak si koupí Seasonic - Enermax - Tagan - Corsair - Akasa - Fortron a nebude koukat na ušetřenou korunu. Kdo šetří, koupí ....... :D
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Ten co má 3 tis Kč nekoupí Enermax, ale Seasonic....

Kdo nemá toliko peněz, koupí si BSII...

Naposledy, nikdo nepsal, že Enermax je špatný, ale že to není výhodná koupě...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

to Awast:

To je prostě jen tvůj názor a já ho respektuji, ale...... Já dal fakta a ty jsou jasná, je mi to líto, že nedokážeš být objektivní a pořád mi chceš něco vysvětlovat, ale to nemusíš, já s tebou nesoupeřím. Kdo chce kvalitní zdroj, koupí Enermax, proto jsem ho koupil i já a je to výhodná koupě, ať si myslíš ty co chceš. Je to kvalitní zdroj co má víc a víc lidí na fórech, taky proč ne, vítěz testu, to už přece mluví samo za sebe.
Emermax k tomu, že je kvalitne zpracován, má i výhodu v kvalitě kabelů a odpojovatelnosi kabelů. Proto stojí ty peníze co stojí, ale jak jsem už psal, za kvalitu se platí a to že na ní nemám, není přece důvod kvalitu zatracovat. :D
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Kód: Vybrat vše

ale že to není výhodná koupě...


Koupil jsi si časopis s testem výkonných zdrojů, koupil, proč není vítěz testu výhodná koupě, co to pořád nezlob se na mě MELEŠ !!
Koupit zdroj, který je kvalitní atd..... je nevýhodná koupě !! Mám pocit, že s tebe pramení závist. :D

Edit: for Awast !! JEŠTĚ JEDNOU, JÁ S TEBOU NESOUPEŘÍM !!
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Ne promiň, závist to není...

Nehájím si ani své ani cizí zdroje kamarádů...

Nečti mezi řádky, čti co píšu...

Je to o tom, že Enermax je stejně levný/drahý jako Seasonic, přitom není tak dobrý... to jsi sám několikrát uznal... jedinou ne/výhodou je CM.... (Což neplatí pro verze Seasonicu M12, ty jsou ještě drobet dražší...)


Fakta bych se neoháněl, ta dodali v Computeru a už jsem je trošilinku zpochybnil v úvodu...

Fortron je pro ty, co chtějí za rozumné minimum peněz, maximum muziky...

Za málo peněz je málo muziky (EC, KME, Chill a tak dále už po sté)


BTW: Plánuju HD2900XT a rozmýšlím mezi BSII a S12 500W.... Cable Managment ani se svýma olšovýma rukama nechci... kabely si uspořádám sám... bez přechodových odporů... které se projeví a projevují po delší době provozu....)
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Kód: Vybrat vše

....bez přechodových odporů... které se projeví a projevují po delší době provozu....
Dobrý, odborníci říkají, že je to výhoda mít odpojovatelné kabely, které jsou kvalitní a ty opět nesouhlasíš. Je to opět nepravda co tu prezentuješ. :D :D :D

Nejsem tvůj rival, já bych pravdu uznal. :D :D
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Předposlední odstavec celé recenze... (hned nad In Memoriam)...

Věta začíná: "Některé lepší zdroje mají dokonce oddělitelné k.......

Četl jsi to??
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Já končím tuto bezduchou debatu s moderátorem Awastem. Tady jsem předložil jeden s testů kvalitních výkonných zdrojů a je na každém aby si udělal svůj názor.
Není to božskej test, ale může hodne napovědět a poradit při koupi nového zdroje. O to mi jde. ;)


Už dále budu komentovat, jen věcné, rozumné a slušné otázky a odpovědi. :cool:
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Awast píše:Předposlední odstavec celé recenze... (hned nad In Memoriam)...

Věta začíná: "Některé lepší zdroje mají dokonce oddělitelné k.......

Četl jsi to??
Ano, ale přečti si celej ten článek. I tak jsou ty nejlepší zdroje s odpojovatelnými kabely a to nezměníš. Já vám, že teď hledáš každou větu, co by jsi rád napadnul, ale nejlepší bude, když už to stopnem, díky. Lidé se pak špatně orientují a vypadá to neupraveně, jestli chceš debatovat i nadále, piš mi na PM, ale tady už rušit toto téma nebudu. ;)

EDIT 1: Mimochodem vítězi testů 2 a 3 mají odpojovatelné kabely a přesto jsou vítězi, zase rýpeš do něčeho, co chceš napadnout, ale zase špatnej cíl, Awaste. Mimochodem, ty chceš Fortron BS II, to je taky dobrej zdroj, ale jen pro jeho cenu, jinak si přečti hodnocení Fortronu Blue Storm II 500W, jen první dvě věty začínají slovy " Trpí " " Slabina " jo dotoho bych šel. Zasadní 2 věci u zdroje a jsou špatně hodnoceny. Awaste, ano, opět koupíš dobrej a kvalitní zdroj, ale moc muziky nečekej.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

radsi tu recenzi nekdo naskenujte a preposlete .)
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Bohužel, chtěl to i Marek, ale pak mi napsal, že je to proti autorskám právům a proto sem fotky dát nelze a já stejně nemám teď žádnou možnost, jak to uskutečnit. :oops:
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

no to samozrejme zde vystavovat je proti autorskym pravum, ale kdyby jsi si udelal zalozni kopii - treba kvuli moznemu znehodnoceni tiskoviny, jako je z cista-jasna prutrz mracit, zatopeni, nedopalek cigaretky atp a tu kopii uschoval v elektronicke podobe na spravnem miste... nu skoda no .)
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Kód: Vybrat vše

...treba kvuli moznemu znehodnoceni tiskoviny.....
Jasnačka, mám znehodnocenou tiskovinu, jen z náhodným zachováním testů zdrojů, dobrý, vyloudil jsi na mé tváře usměv, to myslím upřímně. :D
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Odpovědět