Stránka 1 z 2

Ďábelská kombinace

Napsal: pon srp 28, 2006 21:25
od RIPR
Lidi mám skvělou kombinaci na ochranu počítače. Mě se vždy osvědčila, nikdy se nestane, že by vás napadl nějaký trojský kůň a vy jste ho nemohli smazat, nebo alespoň přesunout do trezoru. Tak tady to je.
AVG 7.1 plus Firewall: Na Chip DVD každý měsíc vychází "časová aktualizace" , která prodlouží fungování vašeho antiviru. Začněte instalaci, až budete mít na výběr typ instalace, tak vyberte ten druhý a vyberte neinstalovat firewall. Počítač se po instalaci obvykle restartuje.
Nyní je nainstalován antivirus.
Avast!: Toto je sice taky antivirus ale slouží k něčemu jinému. Upozorní na přítomnost škodlivého kódu přímo na stránce nebo například na cd. Také vychází na Chip DVD. Nainstalujte jej jako druhý ( je důležité v jakém pořadí antiviry instalujete.
Kerio Personal Firewall: Toto je jeden z nejlepších freeware firewallů. Občas vyjde na Chip DVD a je ke stažení na internetu. Po třiceti dnech se vám sice zablokují některá vlastnosti, ale nic vás nenapdne. Pouze se vám například odblokuje zobrazování reklam. Nainstalujte i tento firewall.
Spybot: Odhaluje špionážní programy. Je dobré ho jednou týdně nechat prozkoumat systém. Je také freeware. Je nezbytný, pro ty, co mají v počítači E-m@il.
Spamihalator Nástroj proti spamu, také nezbytný pro ty, kteí mají E-m@il v počítači. Nepotřebují ho lidé, kteří mají E-m@il na Seznamu, Centrumu, Atlasu, nebo na jiném webu.
KONEC

Doufám, že sem vám alespoň trochu pomohl.

Napsal: pon srp 28, 2006 21:31
od PCMark
Kombinace několika antivirů je špatné řešení. Stačí používat jeden ale pořádný, třeba jako ten od AOL:
http://pcmark.info/viewtopic.php?t=288

Výsledkem tvé "Ďábelské kombinace" nebude vysoké zabezpečení PC, ale vysoké zpomalení PC :roll:

Napsal: pon srp 28, 2006 21:35
od RIPR
PCMark píše:Kombinace několika antivirů je špatné řešení. Stačí používat jeden ale pořádný, třeba jako ten od AOL:
http://pcmark.info/viewtopic.php?t=288

Výsledkem tvé "Ďábelské kombinace" nebude vysoké zabezpečení PC, ale vysoké zpomalení PC :roll:
Je lepší mít několik antivirů které musí obejít všechny, než jeden, kterej stačí obejít samotnej.

Napsal: pon srp 28, 2006 21:51
od PCMark
RIPR píše:Je lepší mít několik antivirů které musí obejít všechny, než jeden, kterej stačí obejít samotnej.
ne takhle to nefunguje, více antivirů v systému způsobí, že si budou překážet navzájem a tím se sníží i bezpečnost. Zvýší se ti i zbytečně zatížení systému.
Navíc ty antiviry které sis vybral nepatří mezi nejlepší ani ve freewaru ;)

Napsal: pon srp 28, 2006 21:56
od maestro
Mít několik antivirových systémů v pc je nesmysl. Jedine ze jeden je jako rezidentni a druhy se spousti jen na scan..

"dabelska kombinace" haha :)

Napsal: úte srp 29, 2006 07:39
od RIPR
maestro píše:Mít několik antivirových systémů v pc je nesmysl. Jedine ze jeden je jako rezidentni a druhy se spousti jen na scan..

"dabelska kombinace" haha :)
Mě je to jedno, klidně si nadavejte, ale tyhlety antiviri používam už rok, a nestalo se mi, že by v počítači byl nějakej trojskej kůň. Navíc mě antiviri nespomalujou počítač. Ale nebudem se hádat. Každej antivir má svoje díry. ;)

Napsal: úte srp 29, 2006 09:35
od RainMakeR
uplně stačí jeden antivir , jeden firewall a program na odstranění spywaru např adaware nebo spybot.

vuce antiviru je nesmysl(viz posty víše)
více firewalu taky není potřeba pro domácího uživatele. spíše se používají pro nějaké servry v bankách nebo různých institucí.

Napsal: sob zář 02, 2006 10:29
od mozek007
Jen tak mimochodem, všechny antiviry i firewally jsou na prd, pokud je uživatel moc horkokrevnej. Když někdo otvírá všechno co mu kdo pošle mailem, stahuje warez, cracky a pod. Ať je to jakýkoliv antivir nebo firewall, pokud není hw, není problém ho ukončit pár bajtů škodlivého kódu. A ukončený antivir je na nic. No problemo. :cool:

Napsal: čtv zář 21, 2006 17:16
od Zdenek
Více antivirů ochranu posílí. To je pravda. Za cenu zpomalení chodu PC.
Jinak žádná ochrana není 100%ní, hlavně když se objeví nový červ.

A je naprostá pravda, že za většinu nákaz si uživatel může sám právě stahováním nelegálního obsahu. I mně už jeden zákeřňák pocuchal data, ještě že jsem měl zálohy. Teď zásadně testuji podezřelé soubory v emulátoru a s běžícím filemonem, abych viděl, co dělá a při případné destrukční akci neohrozil hlavní systém.

Pokud je všechno NTFS (což u single-user kompu nedoporučuji!), lze testovat obstojně v uživatelském účtu, který nemá povolen zápis do žádného i jen trochu důležitého adresáře. Ale pokud od testovaného souboru očekáváme instalaci, je tento přístup nepoužitelný.

Napsal: čtv zář 21, 2006 18:05
od PCMark
Zdenek píše:Více antivirů ochranu posílí. To je pravda. Za cenu zpomalení chodu PC
neposílí ale oslabí, nejlepší je mít jeden pořádný antivir jako je třeba zdarma AOL active virus shield
Zdenek píše: Pokud je všechno NTFS (což u single-user kompu nedoporučuji!)
nevím proč nedoporučuješ NTFS file systém, co bys chtěl jako používat?
FAT32 ? ten je ještě horší
NTFS je bezpečnější a u větších disků i rychlejší a podporuje i větší soubory

Napsal: čtv zář 21, 2006 21:31
od Trunda
Musim souhlasit s tim ze pokud mate spusteny dva antiviry residentne,tak zabezpecenost vaseho PC jedine klesne :!:
Plne souhlasim s "RainMakeR"...

Napsal: pát zář 22, 2006 15:32
od Zdenek
Mohl by mi někdo seriózně vysvětlit, proč se oslabí ochrana PC s více antiviry? Rezidentní detekce pracuje např. tak, že přesměruje v tabulce služeb jádra Windows práci s diskem na sebe, otestuje a pak skočí na původní adresu rutiny pro práci se souborem. Když máš 2 antiviry, ten, který se zavedl jako druhý, hookne adresu prvního, takže při práci s diskem se vyvolá nejprve druhý, ten otestuje a když nic nenajde, vyvolá rutinu prvního a když ten nic nenajde, následuje teprve načítání souboru dál. Jinou metodou, která by seděla spíš na malé detektory spywaru než na vážné antiviry, je filtr třídy. Tento typ ovladačů používají vypalovací programy i ochrany her. Ovladač opět do sebe dostane data k posouzení a pokud identifikuje uvnitř virus, prostě data dál nepustí. U filtrů je navíc výhoda v tom, že je lze neomezeně řadit za sebe a nejsou tak náročné k napsání jako hákování služeb jádra.
Do třetice lze hákovat API funkce knihoven. Konkrétně ShellExecute. To je nejčastější praxe protispywarových utilit. Nevyžaduje totiž ovladač a při pádu aplikace systém běží dál. Navíc je to primitivní - aplikace dostane naservírovanou cestu a název souboru k otestování a rozhodnutí je nasnadě.

Důvod, proč používám FAT32X v neprospěch NTFS je prostý: 1. je v případě selhání daleko snazší obnova dat softwarem třetích stran a 2. otevřený formát načtu v libovolném OS.
Mám další logickou jednotku (to je partition, aby někdo nehnidopišil, že mám kvůli NTFS druhý disk, což není pravda) v NTFS s velkými soubory.
Je pravda, že NTFS je v některých situacích rychlejší, ale v typickém PC je rychlost prakticky stejná a výhody záchrany dat jsou pro mě priorita číslo 1.
NTFS a jeho možnost nastavení práv jistě využijete v mnohauživatelském pracovním prostředí, ale tam se zase nabízí možnost provozovat tenké klienty.

Jak ráčíte vidět, své názory a rozhodnutí administrátorského charakteru si dokážu obhájit a pokud rozeberete, co jsem napsal ve svém předchozím příspěvku, uvidíte, že jsem jen opakoval a vysvětloval už uvedené.

Napsal: pát zář 22, 2006 22:23
od PCMark
Zdenek píše: Mohl by mi někdo seriózně vysvětlit, proč se oslabí ochrana PC s více antiviry?
Protože se mohou dva AV rušit při práci navzájem, ale to asi pro tebe nebude seriózní vysvětlení...
Mohl bys tady uvést jaké zabezpečení PC pomocí SW produktů bys uživatelům doporučil? (konkrétní programy)
Zdenek píše: Důvod, proč používám FAT32X v neprospěch NTFS je prostý: 1. je v případě selhání daleko snazší obnova dat softwarem třetích stran a 2. otevřený formát načtu v libovolném OS.
Mám další logickou jednotku (to je partition, aby někdo nehnidopišil, že mám kvůli NTFS druhý disk, což není pravda) v NTFS s velkými soubory.
Je pravda, že NTFS je v některých situacích rychlejší, ale v typickém PC je rychlost prakticky stejná a výhody záchrany dat jsou pro mě priorita číslo 1.
NTFS a jeho možnost nastavení práv jistě využijete v mnohauživatelském pracovním prostředí, ale tam se zase nabízí možnost provozovat tenké klienty.
Jak ráčíte vidět, své názory a rozhodnutí administrátorského charakteru si dokážu obhájit a pokud rozeberete, co jsem napsal ve svém předchozím příspěvku, uvidíte, že jsem jen opakoval a vysvětloval už uvedené.
pokud ti hardwarově selže disk tak ti stejně žádný FAT32 nepomůže a spoléhat se na to, že při SW závadě je větší šance na obnovu podle mě nelze. Navíc právě u FAT32 je větší šance, že se právě něco může stát...
Jediné seriózní řešení jak zabezpečit svá důležitá data je použití RAID1 nebo RAID5 v kombinaci s externí zálohou.

Napsal: sob zář 23, 2006 16:17
od Trunda
PCMark píše:Navíc právě u FAT32 je větší šance, že se právě něco může stát...
Presne tak....
U NTFS se bud smaze vsechno nebo nic,nemuze se ti stat ze se vymaze pulka souboru... :cool:

Napsal: pát zář 29, 2006 15:37
od mozek007
Zdenek píše:Mohl by mi někdo seriózně vysvětlit, proč se oslabí ochrana PC s více antiviry?
řekni mi důvod, proč plýtvat výkonem počítače? Jdu opačnou cestou. Na stolním PC mám antivir. je jedno jaký, protože to sám nevím. Ano, antivir o sobě už hodně dlouho nedal vědět. <!-- aktualizuje se skrytě -->
Teď, když jsem si koupil notebook <!-- dvoujádro, antivir bych proto neměl ani poznat -->, zkusím to přežít bez antiviru. Mám tam jenom 512 MB paměti, tak nevidím důvod si ji obsazovat antivirem, když na stolním PC nepřijdu s virem do styku.
Bude to zajímavé, protože chci testovat <!-- čti hackovat, crackovat --> bezpečnnot wifi sítí a k tomu je potřeba pár prográmků, nástrojů ve kterých je velká pravděpodobnost virů, spyware...
Tak sválně jak dopadnu za pár měsíců. :cool:

Napsal: pát zář 29, 2006 16:19
od PCMark
Pokud si nainstaluješ nejlepší AV - tj. AOL AVS tak ti bude v paměti zabírat jen 10MB a to snad dá přežít i na notebooku.

Napsal: sob zář 30, 2006 09:04
od piXar
Jediné co na svou ochranu používám je kvalitní HW firewall od D-linku a SW firewall Kerio. Antivir, antispyware ani další tuny antiprogramů ( natožpak 2 antiviry :D, kolega evidentně neví o čem mluví ) nepotřebuju, protože používák kvalitní a bezpečný prohlížeč Opera. Po 4 měsících této kombinace jsem nainstaloval NOD32 ( získal opakovaně ocenění Virus Bulletin s výsledkem téměř 100% ) a našel 0 virů.

Antiviry jsou většinou nástroje amatérů nebo nedej bože amatérských-warezáků, kterým slouží jako berličky v jejich neschopnosti. Pokud začnete používat opravdu kvalitní prohlížeč ( Opera, FireFox opravdu nestačí - má jen o něco méně bezpečnostních děr než MSIE a neuvěřitelně zahlcuje paměť ) a bezpečný firewall ( Kerio nebo Zone alarm ) nemáte se čeho bát. Pro 100% ní ochranu se hodí HW firewall, třeba od D-linku jako mám já.

Se spamem by si měl poradit server na kterém máte mailovou schránku v kombinaci s kvalitním mailovým klientem: např. Outlook 2003, Thunderbird, klient integrovaný v Opeře, ....

Napsal: ned říj 01, 2006 14:57
od zener
Kazdej ma jiny doporuceni na ochranu pocitace... At si kazdej pouziva to, co je nejvhodnejsi ;)

Jinak musim rict, ze nejlepsi (pro me) je NOD32. Nebudu rikat proc neproc... Nevim, jak jsou na tom ostatni antiviry, ale kdyz me jednou kamos pozadal, jestli bych mu nenapsal program na zruseni Avasta, bylo to az prekvapive jednoduche :lol: Stacilo v systemu zastavit jen par sluzeb :twisted: NOD32 se takhle shodit nenecha, takze doporucuju :!:

Napsal: čtv říj 12, 2006 17:04
od RIPR
Lidi, pokud někdo odebíráte časopis CHIP, tak si přečtěte, co v jednom čísle píšou! :!: Právě že doporučovali tohle co sem napsal!!! Nyní se přešel k F-Secure Antiwirus a sem spokojenej! A žádný zrychlení počítače sem nezaznamenal!

Napsal: čtv říj 12, 2006 17:07
od PCMark
RIPR píše:Lidi, pokud někdo odebíráte časopis CHIP, tak si přečtěte, co v jednom čísle píšou! :!: Právě že doporučovali tohle co sem napsal!!! Nyní se přešel k F-Secure Antiwirus a sem spokojenej! A žádný zrychlení počítače sem nezaznamenal!
nevěřím že by takovou blbost doporučili a pokud ano, tak to je velmi neseriozní časopis