Download | Programy

Restartování PC furt dokola

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

makoc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 11, 2008 18:01

Restartování PC furt dokola

Příspěvek od makoc »

Dobrý den
Mám problém zapnu bráchovo PC a ukáže se v jakém režimu chci PC spustit jestli v nouzovém atd, jenomže najednou přestane jet klávesnice nemůžu nic potvrdit. Po odečtení času se PC restartne.
Do biosu se dostanu, takže klávesnice jede.
Opravit ani přeinstalovat win. nemůžu jelikož opět když dám CD win. a chce to potrvdit jakkoukoliv klávesou abych se dostal do instalace tak klávesnice opět nefunguje.

Nevíte někdo co s tím?
Děkuji moc předem za rady.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od zener »

Zrejme mas klavesnici pripojenou pres USB port. Jdi do BIOSu a hledej polozku "USB Keyboard Support" ci neco podobneho. Tuto volbu zapni (Enabled), uloz nastaveni a restartuj PC. Pak by Ti klavesnice mela jiz bez problemu fungovat.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
makoc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 11, 2008 18:01

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od makoc »

Jo díky moc klávesnice už jede a teď to nějak opravit abych nemusel celé pc přeinstálovávat?Vím, že by to bylo asi nejjednodušší a nejrychlejší, ale má tam nějaká data, která by potřeboval "zachránit".
Pokud by jiné řešení nebylo tak asi nic s tím nenadělá.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od Jackal »

Zazálohuj a udělej minimálně reinstal, ale lepší nová instalace po formátu, ale jestli vče šlape jak má, tak bych to nechal. Byla to věc BIOSu a ta je vyřešena. Máš na HDD více oddílů ??
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
makoc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 11, 2008 18:01

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od makoc »

No problém je pořád v tom, že se pc pořád restartuje takže do win. se nedostanu klávesnice jede takže můžu potrvrdit v jakém režimu chci spustit , ale i když dám v nouzovém,normálním nebo jakkémkoliv tak se to vždy restartne.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od Jackal »

Od někoho si nech dát na CD Memtest a otestuj RAM, jestli nejsou vadné. To se dělá ještě před zavedením do Win. Jestli máš přetaktováno, tak jdi na základní takty. Mohu ti ho poslat, ale tady na fóru ho také najdeš, ale potřebuješ verzi co se bootuje po restartu.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
makoc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 11, 2008 18:01

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od makoc »

Tak právě jsem se dostal do win. jenomže jak se načtou, začnou se načítat programy objeví se nalezen nový HW tak opět nejede klávesnice a teď ani myš, nejede ani v nouzovém režimu.
Taktováno nemá. Ten Memtest jsem ještě nezkoušel do win. se mě povedlo dostat než jsem si to přečet.

Spíše to je jakoby by se to seklo, protože icq se ukáže "připojuji se" a dál už nic ani zprávy jako "nalezen nový HW" nezmizí.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od Jackal »

Restartuj BIOS a nahraj nejnovější verzi.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
makoc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 11, 2008 18:01

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od makoc »

Je mi to blbé, ale jak restartuji bios? Vyndáním baterky?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od Jackal »

Já to řeším vyndáním baterie, tak na minutku, aby se dobře deska vybila, ale existuje na desce reset, ale jestli ti nevadí vyndat, tak vyndej. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
makoc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 11, 2008 18:01

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od makoc »

Tak jsem bios restartoval, ale i tak nejede myš ani klávesnice jak se načtou win.
makoc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 11, 2008 18:01

Re: Restartování PC furt dokola

Příspěvek od makoc »

Už asi vyřešeno zkusil jsem přehodit klávesnici do jiného USB (před restartováním biosu jsem zkoušel také) a už to zatím jede.
Takže moc děkuji za pomoc kdyby to zaalo blbnou tak napíšu.
Ještě jednou moc děkuji.

/edit.: Ještě jsem zapomněl v biosu podle návodu jsem něco přenastavil po restartu tak možná i to v tom hrálo roli
Odpovědět