Download | Programy

Router SMCWBR14-g2

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2006 20:16

Router SMCWBR14-g2

Příspěvek od pstros »

Mam ADSL od Novery s pevnou IP adresou.Modem Zyxel Prestige 600.Koupil sem zminovany router abych pripojil notas do netu.Vse funguje jak ma az na to ze jsem V P2P siti pasiv.Doted sem byl aktiv.Nemuzu zaboha prijit jak router nastavit abych byl zase aktiv.Na routru mam zapnut DHCP server a na compu pridelovani ip adres DHCP servrem.Na routru ve virtual servru mam nastavenou ip adresu compu na nemz jedu P2P a presmerovany port.Router mi pridelil tyto ip adresy:192.168.2.100 - stolni comp
192.168.2.101 - notas
Adresy se nemeni a to presmerovani portu stejne nefunguje.
Neni problem v tom,ze musim vypnout DHCP a nastavit vse rucne?To mi prave ale nejde.Prosim o pomoc.Mockrat děkuji.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Router SMCWBR14-g2

Příspěvek od maestro »

z toho zyxelu nastav pomoci NAT nebo DMZ presmerovani verejne IP na IP adresu SMC.

Na SMC musis to stejne udelat na IP adresu tveho PC.

Pres NAT presmerujes jen urcnastavene porty, pres DMZ vše.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Du na to a pak napisu jak to dopadlo.Jeste jedna otazka.Proc kdyz nastavim ip adresy na compu rucne a na routru vypnu DHCP,tak se to nespoji vubec.Zatim dik.
pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2006 20:16

Příspěvek od pstros »

Tak sem se nezklamal neb sem to nerozchodil,zatim.
NAT v modemu obsahuje:SUA only a Full Feature.V sua only nastavim port a jako ip dam ip routru.V full feature dam:Local Start IP=ip routru a Global Start IP=moje verejna ip.Jeste zapnu one-to one.
V routru nastavim ve virtual servru port na moji ip adresu compu.
Kde je chyba?
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Anonymous píše:Du na to a pak napisu jak to dopadlo.Jeste jedna otazka.Proc kdyz nastavim ip adresy na compu rucne a na routru vypnu DHCP,tak se to nespoji vubec.Zatim dik.
Pokud mas spravne nastavene IP adresy tak to musi fungovat
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

pstros píše:Tak sem se nezklamal neb sem to nerozchodil,zatim.
NAT v modemu obsahuje:SUA only a Full Feature.V sua only nastavim port a jako ip dam ip routru.V full feature dam:Local Start IP=ip routru a Global Start IP=moje verejna ip.Jeste zapnu one-to one.
V routru nastavim ve virtual servru port na moji ip adresu compu.
Kde je chyba?
V modemu staci pres SUA only presmerovat potrevne porty na router.

A v SMC je to myslim v nastaveni firewallu, bud pres nat nebo DMZ

DMZ, pokud to smc umí je jednodušší na nastaveni. Zada se tam jen adresa toho pc ktere potrebujes.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Asi sem totalni lama,nebot jsem nastavil vse jak si rikal a stejne to nejde.Router podporuje DMZ,tak sem tam zadal ip compu pridelenou DHCP sevrem 192.168.2.100 a porty jsem jeste nastavil i ve virtual servru a uTorent mi porad ukazuje,ze jsem pasiv.
pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2006 20:16

Příspěvek od pstros »

Pritom kdyz odpojim router a jedu jenom pres modem a namapuju porty primo na comp tak mi to jede jak ma a sem aktiv.Ale pres ten router to nemuzu rozbehnout.Ted sem na modemu namapoval porty na router ip:192.168.2.1 a nic se nedeje.Tak to uz sem v koncich.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

na smc staci nastavit jen DMZ, ve virtual serveru nic nenastavuj.
pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2006 20:16

Příspěvek od pstros »

Porad to nejde.V DMZ nastaveni je na prvnim miste napevno dana tato ip adresa:Public ip adres 192.168.1.34 - tu nemuzu zmenit.Vedle ve sloupci:Client PC IP adres zadam ip adresu compu 192.168.2.100.Od druheho mista muzu do sloupce Public ip adres zadat adresu.Zkousel sem tam dat moji verejnou IP,ale neslo to.I kdyz tam dam adresu modemu tak to nejde.A ke vsemu to je vsechno v anglictine.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

no v pondeli nebo utery bych si mel domu pujcovat myslim snad prave SMC WBR14-G2, tak se na to muzu podivat podrobneji ;)
pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2006 20:16

Příspěvek od pstros »

To budes moc hodnej nebot uz sem v koncich.Pak dej vedet.Zatim moc dik a cus
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Obrázek

- povolit DMZ
- napsat spravnou IP adresu
- a nastavit na DHCP serveru aby IP adresa zustala napořád
pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2006 20:16

Příspěvek od pstros »

Tohleto znam,ale problem je v tom napsat tam tu spravnou ip adresu.Do Public IP mam dat verejnou ip nebo ip modemu?Prave kdyz sem to zkousel tak ani s jednou to neslo.IP stolniho compu mam danou od DHCP 192.168.2.100 a ta se nemeni,je porad stejna.A jeste me vrta hlavou ta napevno dana adresa na 1 radku.Ja tam mam 192.168.1.34.Dik za pomoc
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

to je preci jasne, ta napevno danná IP adresa v public je na WAN portu, danna od modemu. Vedle ni napises IP adresu tveho PC, to je ta 192.168.2.100.

a v tom modemu presmerujes pomoci DMZ verejnou IP na 192.168.1.34
pstros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2006 20:16

Příspěvek od pstros »

Funguje.Mockrat ti dekuji a omlouvam se za pomalejsi chapani.Kdyby aspon clovek umel anglicky, ale ve 43 uz sem linej se ji ucit.Tak zatim ahoj.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

to sem rad ze to jede ;)
asifilip

poucne

Příspěvek od asifilip »

aj ked pomaly, aspon su tam vsetky problemy a tym padom aj podrobny navod ako rozbehat na routri verejnu ip, urcite pomoze aj inym uzivatelom, napr mne...
milos

Příspěvek od milos »

zdravim, mam tento router,a le vcera jsem na nem omylem vypnul dhcp a uz se na nej pres 19.168.2.1 nedostanu a reset nejak neni mozny, pac tam nemam reset tlacitko. poradite nekdo jak to cely znovu smazat prip. aspon se na nej dostat? diky moc
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

milos píše:zdravim, mam tento router,a le vcera jsem na nem omylem vypnul dhcp a uz se na nej pres 19.168.2.1 nedostanu a reset nejak neni mozny, pac tam nemam reset tlacitko. poradite nekdo jak to cely znovu smazat prip. aspon se na nej dostat? diky moc
myslim ze u tohoto modelu je reset zespoda, mozna zakryt nejakou nalepkou. Jinak kdyz si zadas IP adresu rucne napr. 192.168.2.110 tak se na router pripojis pres 192.168.2.1
Zamčeno