Download | Programy

Nová instalace Win

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Nová instalace Win

Příspěvek od Pockmat »

Zdravím,po roce jsem si přeinstaloval XP Pro. Úplně čístá instalace. Postupem času jsem nainstalovat všechny programy a hry. Bohužel je to tak 3 dny zpět jsem zjistil, že HDD hned po startu Win strašně dlouho chrastí, je vytížen procesor a RAM. Takže se nedá skoro nic dělat. Toto asi po pár minutech přestane a je vše ok. Včera jsem zjistil, že to už nedělá na začátku, ale během spuštěnýcho Win. Díval jsem se do spuštěných aplikací a nic jsem nenašel. AVG test mám vypnutý a i ostatní podobný programy. Už nevím,co mám dělat.Díky za pomoc
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Stáhni a nainstaluj si BootVis a udělej funkci Optimize System. Požádá o restart, pak bude přeuspořádávat soubory. Počkej, až to skončí, pak znova resetuj a sleduj.
Zdenek
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Prakticky jsem vyzkoušel a je to dobré. Mám hlášený rozběh za 18 vteřin u XP Home.(Athlon 2000+, 512Ram)
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Co ten program BootVis vubec dela?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Bootvis, jak už naznačuje název, dohlíží na celý restart a ukládá graficky všechny události po startu a znázorňuje, jak dlouho která součást bere čas v rozběhu OS. Lze při různých úpravách a instalacích porovnávat změny, protože jsou záznamy uloženy z předchozích použití programu.
Pokud je rozběh Windows značně dlouhý, lze snadno zjistit příčinu.

Ještě náhled ...

Obrázek[/img]
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Takze pokud jsem to dobre pochopil, tak ten program jenom graficky znazorni, kde je chyba, ale neodstrani ji... ?! :?:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
AjsTi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 11, 2006 08:25
Bydliště: Gugl - Internet

Příspěvek od AjsTi »

Optimalizuje Ti system , graficky Ti to naznacil kolega na tebou :D
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

ten program ti prvni graficky znázorní co a jak dlouho zdržuje start win a pak se pokusí ten start optimalizovat a obvykle to dopadne tak, že se win pak spouští o dost rychleji ;)
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
milajda22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 27, 2006 11:46

rada

Příspěvek od milajda22 »

chtěl bych se zeptat, když budu chtít ne Bootvis odinstalovat, a budu mít udělanou optimalizaci systému, nezhroutí se mi po tom systém, jako se mi to stalo u CachemanXP, který tu optimalizaci taky nabýzel, ale po odinstalovaní programu, se mi zhroutil systém.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: rada

Příspěvek od zener »

milajda22 píše:chtěl bych se zeptat, když budu chtít ne Bootvis odinstalovat, a budu mít udělanou optimalizaci systému, nezhroutí se mi po tom systém, jako se mi to stalo u CachemanXP, který tu optimalizaci taky nabýzel, ale po odinstalovaní programu, se mi zhroutil systém.
Osobne jsem optimalizoval system, odinstaloval to a jede mi to v klidu ;)
Návštěvník

Re: rada

Příspěvek od Návštěvník »

zener píše:
milajda22 píše:chtěl bych se zeptat, když budu chtít ne Bootvis odinstalovat, a budu mít udělanou optimalizaci systému, nezhroutí se mi po tom systém, jako se mi to stalo u CachemanXP, který tu optimalizaci taky nabýzel, ale po odinstalovaní programu, se mi zhroutil systém.
Osobne jsem optimalizoval system, odinstaloval to a jede mi to v klidu ;)
Tak jestli jsi to zkoušel jenom kvuli mě, tak to klobouk dolu, ale jinak díky.
Odpovědět